Viesnīcas Argentīnā un Urugvajā ir liegušas uzņemšanu rokgrupas "Pink Floyd" dibinātājam Rodžeram Votersam viņa antisemītisko uzskatu dēļ, ziņoja Argentīnas laikraksts "Pagina 12".

Voterss bija plānojis uzturēties Argentīnas galvaspilsētā Buenosairesā pirms koncertiem, kas paredzēti 21. un 22. novembrī kā viņa turnejas "This is Not a Drill" daļa, bet viesnīcas noraidīja viņa rezervācijas, kā iemeslu minot brīvu vietu trūkumu.

Viesnīcas Urugvajas galvaspilsētā Montevideo arī atteicās uzņemt Votersu, bet neminēja iemeslu, teikts "Pagina 12" trešdien publicētā rakstā, citējot Votersa teikto.

Dziedātājs sacīja, ka tāpēc viņš vēl arvien atrodas Brazīlijas pilsētā Sanpaulu, kur pirms dažām dienām bija uzstājies.

"Man 16. [novembrī] bija sarunātas vakariņas ar bijušo Urugvajas prezidentu Hosē Muhiku, kurš ir mans draugs. Un es nevaru doties (..) jo izraēliešu lobisti (..) ir mani atcēluši," Voterss paziņoja laikrakstam.

"Pagina 12" rakstīja, ka Urugvajas Centrālās izraēliešu komitejas prezidents Robijs Šindlers bija nosūtījis vēstuli viesnīcai "Sofitel", aicinot neuzņemt Votersu.

Voterss "izmanto savu mākslinieka slavu, lai melotu un izvemtu naidu pret Izraēlu un visiem ebrejiem," 

bija teikts Šindlera vēstulē. "Uzņemot viņu, jūs, pat to negribot, izplatītu naidu, ko izdala šis cilvēks."

Voterss gadiem ilgi ir apsūdzēts antisemītismā. ASV Valsts departaments šomēnes atzina, ka Votersam "ir gara vēsture ar antisemītiskiem izteikumiem, kuros nomelnota ebreju tauta".

Voterss sarunā ar "Pagina 12" to noliedza. 

"Viņi to dara tāpēc, ka es ticu cilvēktiesībām un atklāti runāju par palestīniešu tautas genocīdu," 

sacīja Voterss.

Nesenā intervijā ar žurnālistu Glenu Grīnvaldu Voterss sacīja, ka grupējuma "Hamās" uzbrukumu Izraēlai 7. oktobrī "izraēlieši ir nesamērīgi uzpūtuši, izdomājot stāstus par galvas nogriešanu bērniem".  

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.