Meksika paziņojusi, ka sarauj diplomātiskās attiecības ar Ekvadoru, tā reaģējot uz Ekvadoras policijas iebrukumu Meksikas vēstniecībā Kito, lai aizturētu tur patvērumu guvušo bijušo Ekvadoras viceprezidentu Horhi Glasu.

Glass Meksikas vēstniecībā Ekvadoras galvaspilsētā patvērās pērnā gada decembrī, tā mēģinot izvairīties no aresta ordera, kas bija izdots saistībā ar apsūdzībām korupcijā. Meksika Glasam politisko patvērumu piešķīra pēc situācijas "rūpīgas analīzes". Glass viceprezidenta amatu no 2013. līdz 2017. gadam ieņēma kreisā politiķa Rafaela Koreas administrācijā. Meksikas prezidents Andress Manuels Lopess Obradors paziņojis, ka iebrukums vēstniecībā ir "klajš starptautisko tiesību un Meksikas suverenitātes pārkāpums". Meksikas ārlietu ministre Alisija Barsena pēc tam paziņoja, ka Meksika nolēmusi "nekavējoties saraut diplomātiskās attiecības ar Ekvadoru". Visiem Meksikas vēstniecības darbiniekiem Kito uzdots nekavējoties atstāt vēstniecības telpas.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.