Lietuva gatavojas iegādāties aptuveni 3000 bezpilota lidaparātu Ukrainai un sāk īpašu rehabilitācijas programmu ievainotajiem karavīriem, piektdien paziņoja premjerministre Ingrīda Šimonīte.

"Aizsardzības ministrs vakar mani informēja, ka Lietuva drīzumā par diviem miljoniem eiro Ukrainai iegādāsies vēl aptuveni 3000 Lietuvā ražotu bezpilota lidaparātu, kuri, kā mēs sagaidām, frontes līniju sasniegs līdz šā gada beigām," viņa sacīja kopīgā preses konferencē ar Ukrainas premjerministru Denisu Šmihaļu Viļņā.

Šimonīte arī teica, ka Lietuva sāk īpašu programmu ievainoto Ukrainas karavīru rehabilitācijai.

"Ar šīs programmas palīdzību mēs palīdzēsim attīstīt infrastruktūru un pakalpojumus trīs rehabilitācijas centros Ļvivas, Dņipro un Žitomiras apgabalos," 

viņa teica.

Lietuva plāno programmai piešķirt līdz 15 miljoniem eiro un aicināt citus starptautiskos donorus sniegt savu ieguldījumu.

"Mēs ceram, ka šī programma un izstrādātie projekti saņems pienācīgu uzmanību un atbalstu," sacīja Šimonīte.

Ukraiņu karavīrs sūta uzdevumā FPV dronu kamikadzi (apgādāts ar lādiņu) Bahmutas frontē.

Lietuva līdz šim Ukrainas vajadzībām ir piešķīrusi vairāk nekā vienu miljardu eiro un nesen ieguldīja 35 miljonus eiro Čehijas munīcijas iniciatīvā, norādīja premjerministre.

Jau vēstīts, ka Šmihaļs šonedēļ apmeklējis visas trīs Baltijas valstis. 

Ukrainas premjerministra Denisa Šmihaļa (no kreisās) un Latvijas premjeres Evikas Siliņas (no lapās) kopīgo preses konferenci Ministru kabinetā varēja vērot arī «Ēnu dienas» dalībnieki, ar kuriem Ukrainas premjers sasveicinājās un nofotografējās.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.