Izraēla atļaus humānās palīdzības "pagaidu" piegādes pār savu robežu Gazas joslas ziemeļos, piektdien paziņoja premjerministra Benjamina Netanjahu birojs.

"Izraēla atļaus humānās palīdzības pagaidu piegādi caur Ašdodas ostu un Erezas robežas šķērsošanas punktu," teikts valdības paziņojumā.

"Šī palielinātā palīdzība novērsīs humāno krīzi un ir nepieciešama, lai nodrošinātu kauju turpināšanu un sasniegtu kara mērķus," 

piebilda Izraēlas valdība.

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens atzinīgi novērtēja šo Izraēlas soli, bet paziņoja, ka Vašingtona vēlas redzēt rezultātus, kas apliecinātu, ka Gazas joslas iedzīvotāji tiešām saņem vairāk palīdzības.

"Tie ir pozitīvi pavērsieni, taču īstais pārbaudījums ir rezultāti, un tos mēs vēlamies redzēt tuvākajās dienās un nedēļās," 

sacīja Blinkens.

Entonijs Blinkens

Blinkens pavēstīja, ka ASV vēros, vai palīdzība sāks "efektīvi sasniegt cilvēkus, kuriem tā nepieciešama visā Gazas joslā", un vai humānās palīdzības darbinieki varēs to droši piegādāt.

ASV valsts sekretārs sacīja, ka Vašingtona pārbaudīs, cik daudz kravas automašīnu ar palīdzību iebrauc Gazas joslā, vai tās var pārvietoties un vai uzlabojas rādītāji, kas liecina, ka iedzīvotāji ir uz bada robežas.

Blinkens uzsvēra, ka ir svarīgi veikt neatkarīgu, rūpīgu un atklātu izmeklēšanu par palīdzības organizācijas "World Central Kitchen" darbinieku nogalināšanu un saukt pie atbildības vainīgos. "Arī tas ir izšķirošs pārbaudījums," viņš piebilda.

Aptauja

Vai turpini sekot līdzi Izraēlas un "Hamās" karam?

Dažas stundas pirms Izraēlas paziņojuma par palīdzības "pagaidu" piegādēm ASV prezidents Džo Baidens bija paziņojis Netanjahu, ka turpmākais ASV atbalsts Izraēlai ir atkarīgs no soļiem, kas tiks sperti civiliedzīvotāju un palīdzības organizāciju darbinieku aizsardzībai Gazas joslā.

Erezas robežas šķērsošanas punkts starp Izraēlu un Gazas joslas ziemeļiem tiks atkal atvērts pirmoreiz kopš kaujinieku grupējuma "Hamās" 7. oktobra uzbrukumiem, kas izraisīja Izraēlas karu pret "Hamās" Gazas joslā.

Pamestas un iznīcinātas automašīnas vietā, kur palestīniešu grupējuma "Hamas" teroristi sarīkoja uzbrukumu Izraēlas deju mūzikas festivāla apmeklētājiem. Šajā vietā tika nogalināti ap 260 civiliedzīvotāju.

Saskaņā ar Izraēlas paziņojumu, papildus palīdzības piegādēm caur Erezas punktu un Ašdodas ostu, kura atrodas apmēram 40 kilometrus uz ziemeļiem no Gazas joslas, Izraēlas varas iestādes arī atļaus palielināt Jordānijas palīdzības piegādes caur Keremšalomas robežas šķērsošanas punktu Izraēlas dienvidos.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.