Krievijas triecienos naktī uz sestdienu Harkivā nogalināti septiņi cilvēki, bet 11 ievainoti, pavēstīja Harkivas apgabala policijas izmeklēšanas pārvaldes priekšnieks Serhijs Bolvinovs.

Reklāma

Krievijas karaspēks Harkivu divas reizes apšaudīja ar raķetēm S-300, norādīja Bolvinovs.

Sākotnēji tika ziņots par triecieniem Harkivai aizvadītajā naktī ar droniem "Shahed".

Postījumi nodarīti vismaz deviņām daudzstāvu dzīvojamām ēkām, trim kopmītnēm, vairākām administratīvām ēkām, veikalam, benzīntankam, autoservisam un automobiļiem, platformā "Telegram" norādīja Harkivas mērs Ihors Terehovs.

"Šis trieciens Harkivas mierīgajiem iedzīvotājiem kārtējo reizi pierāda, ka Krievija ir valsts teroriste," 

ierakstā platformā "Telegram" pauda mērs.

Komentējot triecienus Harkivai, Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis norādīja, ka Harkivas apgabala pretgaisa aizsardzības stiprināšana ir viens no svarīgākajiem uzdevumiem.

"Krievijas terors pret Harkivu neapstājas. (..) Mums šis terors ir jāpadara neiespējams," pauda prezidents.

Zelenskis izteica līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.