Lai mēģinātu ierobežot migrācijas plūsmas uz Eiropu, Eiropas Savienības amatpersonas vizītē Kairā parakstījušas vienošanos par 7,4 miljardu eiro finansiālās palīdzības piešķiršanu Ēģiptei.

Šis ir jau kārtējais līgums, ES amatpersonām cerot, ka tādējādi izdosies cīnīties ar migrantu uzplūdiem bloka robežvalstīs. Jau iepriekš ES noslēgusi vienošanās par nelegālo imigrantu plūsmas ierobežošanu ar Ziemeļāfrikas valstīm Lībiju, Tunisiju un Mauritāniju, nākamais līgums tikšot noslēgts ar Maroku. Vienošanās, kas parakstīta ar Ēģipti, paredz atvēlēt naudu Ēģiptes ekonomikas stabilizācijai. Ēģipte gadu desmitiem ir bijusi patvēruma vieta migrantiem. Dažiem Ēģipte ir galamērķis un patvērums, bet citiem – tranzīta punkts pirms bīstamā ceļa pāri Vidusjūrai. Šogad atkal sācis pieaugt to migrantu skaits, kas Eiropas Savienībā ierodas pāri Vidusjūrai. Eiropas Savienība jau ir palielinājusi resursus robežaģentūrai "Frontex", kurā tagad strādā vairāk nekā 10 000 robežas apsargātāju.

Aptauja

Kad noskaidrojies, ka nelegāli ieceļojušajam migrantam patvērums nepienākas, ko darīt valsts iestādēm?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.