Divus gadus pēc kara sākuma Ukrainā sabiedrība un politiķi beidzot pamanījuši aizdomīgās mangāna rūdas un alumīnija oksīda kravas Rīgas brīvostā, par kurām "Latvijas Avīze" vairākās publikācijās cēla trauksmi jau 2022. un 2023. gadā.

Šomēnes Latvijas sabiedrība un politiķi plaši apspriež ziņas par mangāna rūdas un alumīnija oksīda kravām Rīgas brīvostā. Šīs kravas dažādi dzelzceļa uzņēmumi, tostarp valstij piederoši, tālāk no Latvijas nogādā Krievijā ieroču un bruņojuma ražošanai. Taču visi attaisnojas ar to, ka nedz mangāna rūda, nedz alumīnija oksīds Eiropas Savienības sankciju sarakstos nav, līdz ar to šāds tranzīts ir likumīgs... Vienlaikus sabiedrība apelē pie to uzņēmēju morāles, kas piedalās šajā biznesā. To stividoru vidū, kas nodarbojas ar Krievijas militārajā rūpniecībā izmantojamās mangāna rūdas un alumīnija oksīda pārkraušanu, ir arī tādi, kuru īpašnieku saites ved uz ekspremjera Andra Šķēles un politiķa Aināra Šlesera ģimenēm – atsevišķi termināļi garā uzņēmumu ķēdē pieder Inesei Šleserei, Edvardam Šleseram, Kristiānai Lībanei-Šķēlei, Madarai Šķēlei-Dupatei un Anetei Šķēlei-Pētersonei.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.