Politiķi un amatpersonas, runājot par kādiem iespējamiem noziedzīgiem vai citādi izskaužamiem gadījumiem, savā vērtējumā bieži lieto jēdzienu "nulles tolerance".

Rīgas mērs Vilnis Ķirsis, runājot par Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta vadītāja iespējamiem nodarījumiem, medijos atkārto, ka viņa pozīcija esot nemainīga – "nulles tolerance pret korupciju un pretlikumīgām darbībām no mēra puses attiecas uz ikvienu pašvaldībā". Koruptīvo noziegumu izmeklētāji arī bieži izsakās, ka sabiedrībai vajadzētu būtu nulles tolerancei pret amatpersonu izdarītiem noziegumiem. Tāpat saistībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenšu liecībām par iespējamo seksuālo vardarbību akadēmijas padome paudusi, ka "jebkura veida vardarbība attiecībā pret studentiem vai studentēm ir nepieņemama un pret to ir jāattiecas ar nulles toleranci".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.