TV3 raidījums "Nekā personīga" vēstījis, ka partijas "Vienotība" biroja bijušais darbinieks Normunds Orleāns vērsies tiesībsargājošajās iestādēs, apgalvojot, ka partija viņam un vēl vismaz desmit biroja darbiniekiem maksājusi tā sauktās aplokšņu algas.

Orleāns apgalvoja, ka algu maksāšana aploksnē sākusies ap 2017. gadu, kad partijai radušās finansiālas grūtības. Papildus oficiālajai algai viņš aploksnē saņēmis 650 eiro. Līdzīgas aploksnes politiķis esot redzējis arī uz citu kolēģu galdiem. "Vienotības" politiķi pārmetumus noliedz, sakot, ka Orleāna apgalvojumi "neatbilst realitātei un ir izdomāti ar mērķi nomelnot partiju "Vienotība" un vērsties pret partijas darbiniekiem, kas vēlas objektīvas pārmaiņas". Tāpat partija "stingri nosoda aplokšņu algu maksāšanu un konsekventi ir iestājusies par šādas prakses izskaušanu Latvijas ekonomikā". Partijas ētikas komisija deviņu cilvēku sastāvā 2023. gadā esot tikusies četras reizes, bet neesot guvusi apstiprinājumu izteiktajām apsūdzībām. Partija papildus 2023. gada 16. novembrī vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā.

Partija "Vienotība" pamatīgi cietusi jau iepriekš bijušā premjera, pašreizējā ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa dārgo speciālo avioreisu dēļ.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.