Stenlijs Tuči piedalās raid­ierakstā "Sapako vienu somu", kas atklāj divu itāļu stāstu Otrā pasaules kara laikā.

Reklāma

Raidierakstu producē kom­pānija "Lemonada Media", kas pasaules slavu guva, pateicoties nu jau atsauktajai sadarbībai ar Meganu Mārklu, un pirmā no 10 sērijām klausītājiem vērtēšanai tiks nodota 5. jūnijā.

"Sapako vienu somu" būs dokumentāls raidieraksts par diviem itāļiem, kuri Otrā pasaules kara laikā, neskatoties uz Benito Musolīni izsludināto rasu likumu, apprecējās un pēc tam centās izdzīvot nacistu okupētajā Romā. Idejas autors ir dokumentālists Dāvids Modiljāni, kurš atklās savu vecvecāku stāstu, savukārt Stenlijs Tuči lasīs aizkadra tekstu un ir viens no producentiem, turklāt abus šis stāsts ir tik ļoti aizrāvis, ka jau tiek gatavota televīzijas adaptācija.

Dāvida Modiljāni vectēvs bija Itālijā dzimušais Franko Modiljāni, kurš 1985. gadā saņēma Nobela prēmiju. Taču, lai tas notiktu, viņš izdzīvoja pasakai līdzīgu bēgšanu no fašistiskās Itālijas kopā ar savu līgavu Serēnu un viņas ģimeni, ko krietni aptumšoja skaudrā realitāte – viņa brālis iepazina nacistu vistumšāko dabu. D. Modiljāni sava raidieraksta pamatam izmantojis vecvecāku rakstītās mīlas vēstules, kas atklāj kara laikā piedzīvoto, un tur izskan arī viņa brālēnu balsis, kas liecina par nacistu okupācijā piedzīvoto. Viņa vecvecāku stāstu palīdzēja atklāt arī sarunas ar vienu no vectēva studentiem Mario Dragi, ekonomistu, akadēmiķi, baņķieri, Eiropas Centrālās bankas prezidentu un politiķi, kurš no 2021. līdz 2022. gadam bija Itālijas premjerministrs. D. Modiljāni vecvecāku vēstules un ģimenes arhīvs, dienasgrāmatas un fašistu spiegu dokumenti ietilpst 19 kastēs, tajās lasāmais izzīmē ļoti bagātīgu pieredzi, kas piedzīvota divos kontinentos apmēram 90 gadu laikā. D. Modiljāni arī uzdod jautājumu: ja fašisti pārņem tavu valsti, ko darīt – palikt vai bēgt –, un atzīst, ka šis ir projekts, ko viņš jau ilgus gadus vēlējies realizēt.

LTV1 24. maijā plkst. 19.15, "Stenlijs Tuči. Itālijas garšas".

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.