Grāmatnīcu tīkls "Globuss" apkopojis pagājušās nedēļas pirktākās grāmatas. Grāmatu tops šoreiz visai daudzpusīgs - romāni, dokumentālā literatūra, grāmatas bērniem.

Atskatāmies uz grāmatnīcu "Globuss" un internetveikala www.eglobuss.lv aizvadītās nedēļas pirktāko grāmatu topu. 

"Globusa" desmitnieks: Nedēļas pirktākās grāmatas.

"Globusa" desmitnieks.

Grāmatnīcu "Globuss" pārdotāko grāmatu sarakstā šoreiz daudz jaunumu, taču vairāk uzmanības pievērsīsim 1. vietai, kurā nokļuvis Rutas Zimnohas romāns "Vīratēvs" (izdevniecība "Latvijas Mediji"), kas iznācis populārajā "Vakara Romāna" sērijā. Autore jau vairs nav saucama par iesācēju un to var just, sekojot romāna sižetam. Šķietami vienkārša situācija - gadu pēc laulībām jaunā ģimene gaida viesos ārzemēs dzīvojošo vīratēvu, kurš nav bijis kāzās un tagad gatavs iepazīties ar savu vedeklu. Viss ir ikdienišķi. Vismaz no ārpuses. Līdz brīdim, kad lasītājs uzzina iemeslus, kādēļ teju katram no jaunās ģimenes ir iemesls satraukumam. Jaunajam vīram tādēļ, ka tēva klātbūtne viņa dzīvē bijusi tik epizodiska, ka gribējies to kaut kā paspilgtināt un tā radies "atbalstošais, bet klāt neesošais tētis". Vedeklai, jo vēl joprojām stereotipiski  sievietei pieklātos būt jaunākai nevis padsmit gadus vecākai par vīru. Un viņas meita pat vēl nezina, kāds cunami tuvojas arī viņas dzīvei. Vārdu sakot - viena cilvēka ierašanās parauj vaļā gan atmiņu slūžas, gan izraisa konfliktus tepat un uzreiz, gan atstāj pa jaunai sāpei. Vai romāna beigas var saukt par laimīgām? Savā ziņā, jo reizēm rūgtā patiesība ir labāks dzīves pamats par ilūzijām.

Prieks, ka lasītāji novērtējuši populārās zviedru rakstnieces Annas Jansones rakstības stilu un viņas romāns "Tavā ēnā" (izdevniecība "Latvijas Mediji", tulkotāja Dace Andžāne) tik drīz pēc iznākšanas iekļuvis populārāko grāmatu sarakstā.

Annas Jansones detektīvromāns “Tavā ēnā”.

Izmeklētājs Kristofers Barks turpina sev raksturīgajā manierē izmeklēt neatklātās lietas - šoreiz runa ir par desmit gadus senu notikumu, kad bez pēdām bija pazudusi sākumskolas skolotāja. Nu šī lieta iegūst jaunu elpu, jo ezerā atrastā muca ir desmit gadus rūpīgi glabājusi noslēpumu.

KONTEKSTS

Grāmatnīcas "Globuss" jau 30 gadus pazīstamas kā ārzemju grāmatu un kancelejas preču tirdzniecības tīkls ar 12 grāmatnīcām Latvijā un internetveikalu www.eglobuss.lv ar pasūtījumu piegādi visā pasaulē. Jau vairāk nekā 10 gadus "Globuss" ir populārā vācu rakstāmpiederumu ražotāja "STABILO'' oficiālais izplatītājs Latvijā, piedāvājot kvalitatīvu un oriģinālu sortimentu. "Globuss" ir ideāla pieturvieta grāmatu pasaulē tiem, kuri vēlas iepazīties ar mūsu profesionālo, pieredzējušo speciālistu izvēlētu – ārzemju un Latvijas izdevēju labāko un populārāko izdevumu klāstu. Aicinām ienākt pie mums, kad padomā konkrēts pirkums, un arī tad, kad ir pienācis brīdis apstāties skrējienā un izbaudīt mirkli sirsnīgā atmosfērā starp grāmatām.

Jaunākās grāmatas un kancelejas preces meklē šeit.