Grāmatnīcu tīkls "Globuss" apkopojis pagājušās nedēļas pirktākās grāmatas. Grāmatu tops šoreiz visai daudzpusīgs - romāni, dokumentālā literatūra, grāmatas bērniem.

Atskatāmies uz grāmatnīcu "Globuss" un internetveikala www.eglobuss.lv aizvadītās nedēļas pirktāko grāmatu topu. 

"Globusa" desmitnieks: Nedēļas pirktākās grāmatas.

Grāmatnīca "Globuss". Pirktākās grāmatas.

Grāmatnīcās "Globuss" svētku nedēļa bijusi spraiga un ražīga. Pirmo vietu jau otro nedēļu notur "Vakara Romāna" sērijā izdotais Mārtiņa Volfa romāns "Bēgšana" (izdevniecība "Latvijas Mediji"). 

Romāna galvenā varone Ieva ir talantīga meitene, kura tiek audzināta stingri un virzīta uz vienu galveno mērķi - kļūt par vijoļspēles virtuozi. Savā ziņā viņai ir jāpiepilda tēva nepiepildītais sapnis. Viņam meitas liktenis ir pilnīgi skaidrs. Viss, kas neiekļaujas viņa uzskatu rāmjos ir jāatmet - gan draugu loks, gan populārā mūzika... Lieki teikt, ka pienāk brīdis, kad paklausīgā meita nobriedina savu dzīves plānu. Spraigs sižeta pavērsiens (daļēji balstīts patiesos notikumos) ļauj jaunās vijolnieces karjerai un dzīvei pavērsties tēva neieplānotā virzienā. Plaisa starp tēvu un meitu neizzūd arī pēc daudziem gadiem, liekot paskatīties vecāku spogulī - cik drīkst bērnu pakļaut savai gribai, cik jāļauj izdarīt izvēles pašam un pieņemt tās. Mūžīgais jautājums ar bezgaldaudzajām atbildēm. Romāns rāda, ļauj izdzīvot, bet neuztiepj - par to paldies autoram.

Pavasara tuvums pārdotāko grāmatu topa 2. vietā iesaucis brīnišķīgo izzinošo grāmatu "Kukaiņi un zirnekļi" (izdevniecība "Latvijas Mediji"). Grāmata - piedzīvojums. Ar asprātīgi veidota papīra "lukturīša" palīdzību grāmatas lapās var atrast dažādus kukaiņus. Uzzināt faktus, atbildēt uz jautājumiem. Būt vērīgam. Gluži kā dabā - skatītes un pazīt. Labā lieta - ja "lukturītis" biežās lietošanas dēļ kaut kur pazaudējas, mamma vai tētis tādu var pagatavot paši - vajag tikai drusku stingrāka papīra vai plānāka kartona lapu. Grāmata visiem, kam patīk pamanīt un iepazīt dabas mazos brīnumus.

Grāmata bērniem “Grāmata ar lukturīti: Kukaiņi un zirnekļi”.

Topa 3. vietā Zanes Nuts jaunais romāns "Džekpots" (izdevniecība "Latvijas Mediji"), kas uzrunā jau ar neparasto grāmatas noformējumu un zeltainajām lasītēm uz grāmatas malām. Cik gan bieži gribētos, lai viens laimests atrisina visas dzīves ķibeles un uzreiz iemet laimes baseinā... vai tas izdodas Evelīnai un Reinim? Lai uzzinātu, jālasa grāmata...

Topā pirmo reizi nokļuvusi arī Andreja Svilāna grāmata "Eiropas skaistākie dārzi", kas valdzina ar autora profesionālo, bet vienlaikus intriģējoši saistošo skatījumu. Skaidrs, ka Andreja Svilāna apceļoto un klātienē iepazīto Eiropas dārzu saraksts ir vēl daudz plašāks, bet prieks, ka varam izsekot vismaz populārākajiem. Ieraudzīt "odziņas" un nepaskriet garām skaistākajiem slēptajiem nostūriem. Katrā ziņā - ar šo grāmatu var "bruņoties" visi, kuri plāno doties Eiropas skaistāko vietu, tajā skaitā - dārzu, apskatē. Noderēs!

Lasi interviju ar Andreju Svilānu šeit

Izdevniecībā "Latvijas Mediji" nāk klajā Andreja Svilāna grāmata "Eiropas skaistākie dārzi".

KONTEKSTS

Grāmatnīcas "Globuss" jau 30 gadus pazīstamas kā ārzemju grāmatu un kancelejas preču tirdzniecības tīkls ar 12 grāmatnīcām Latvijā un internetveikalu www.eglobuss.lv ar pasūtījumu piegādi visā pasaulē. Jau vairāk nekā 10 gadus "Globuss" ir populārā vācu rakstāmpiederumu ražotāja "STABILO'' oficiālais izplatītājs Latvijā, piedāvājot kvalitatīvu un oriģinālu sortimentu. "Globuss" ir ideāla pieturvieta grāmatu pasaulē tiem, kuri vēlas iepazīties ar mūsu profesionālo, pieredzējušo speciālistu izvēlētu – ārzemju un Latvijas izdevēju labāko un populārāko izdevumu klāstu. Aicinām ienākt pie mums, kad padomā konkrēts pirkums, un arī tad, kad ir pienācis brīdis apstāties skrējienā un izbaudīt mirkli sirsnīgā atmosfērā starp grāmatām.

Jaunākās grāmatas un kancelejas preces meklē šeit.