Valdība atbalstījusi Ministru kabineta noteikumu projektu "Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība", kas paredz pilna apmēra jeb 100% kompensēt medikamentus dzemdes leiomiomas, atopiskā dermatīta un migrēnas pacientiem. Izmaiņas stāsies spēkā nākamajā dienā pēc noteikumu publicēšanas "Latvijas vēstnesī".

Migrēna ir viena no pasaulē izplatītākajām slimībām, ar ko pamatā slimo cilvēki darbaspējīgā vecumā. Tā ietekmē cilvēku dzīvi, traucējot paveikt ieplānoto gan profesionālajā, gan privātajā dzīvē, un ir trešais biežākais darbnespējas iemesls cilvēkiem līdz 50 gadu vecumam. Dzemdes leiomioma ir visbiežāk sastopamais labdabīgais reproduktīvās sistēmas audzējs sievietēm, bet līdz šim valsts apmaksāja tikai radikālu ķirurģisku ārstēšanu, pēc kuras grūtniecība nebija iespējama. Turpmāk tiks nodrošināta arī valsts apmaksāta alternatīva terapija. Atopiskā dermatīta gadījumā zāļu kompensācija tika nodrošināta tikai bērniem līdz 18 gadu vecumam, bet turpmāk valsts apmaksātas zāles varēs saņemt arī pieaugušie. Veselības ministrijas dati liecina, ka šobrīd Latvijā ir ap 150–200 atopiska dermatīta pacientu ar vidēji smagu un smagu slimības formu, kuriem ir nepieciešama sistēmiska mērķterapija. Pirmajā gadā zāļu kompensācija būtu nodrošināma ap 30 pacientiem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.