Pirms divām nedēļām rakstīju: "Sniegpārsliņa vēl nav obligāta. Ziemas riepas obligātas būs no decembra." To zina katrs. Bet kuras par tādām likumsargi atzīst?

Daudz ticis runāts, ka īstās esot tikai tās, kuras bez burtiem M+S izgreznotas vēl ar sniegpārsliņu. Vai tā obligāta? Pareizā atbilde – šoziem vēl nē. Pietiek ar M+S ("mud and snow" – dubļi un sniegs).

Nu jāprecizē: "Otrdien, 7. novembrī, Ministru kabineta (MK) sēdē valdība atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) rosinātās izmaiņas "Noteikumos par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļa", lai, ieviešot stingrākas prasības transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontrolei, uzlabotu ceļu satiksmes drošību un veicinātu apkārtējās vides ekoloģiju.

Īstenojot "Ceļu satiksmes drošības plāna 2021.–2027. gadam" mērķus – pakāpenisku ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo un smagi ievainoto skaita samazināšanu –, kā arī ņemot vērā Ceļu satiksmes drošības padomes domnīcā iepriekšējā gadā nolemto, noteikumos paredzētas prasības transportlīdzekļu ziemas riepu marķējumam. Tādējādi, sākot ar 2024. gada 1. oktobri, Ceļu satiksmes noteikumos noteiktajā ziemas periodā automobiļu, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, riteņiem jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām, kas īpaši konstruētas izmantošanai sniega vai ledus apstākļos un kas marķētas ar apzīmējumu "kalns un sniegpārsliņa".

Ko tas maina manā rīcības programmā? Ja vēl vienu sezonu derīgas ziemas riepas jau ir manā īpašumā – neko. Ja pirkšu jaunas – jāmeklē sniegpārsliņas!

Noteikti jāmeklē un jāatrod. Uz pārdevēju apgalvojumiem par M+S lieliskajām īpašībām un pietiekamību nepaļaujoties. Gluži iespējams, ka viņiem ir taisnība. Bet likums nākamajai ziemai prasa vairāk.

Tāda programma. Izklāstīju to kaimiņam, kurš uz riepu bodi pašlaik pošas. Un izdzirdēju vēl vienu smaidīgu rīcības plānu. "Es gan pirkšu bez sniegpārsliņas! Tās tagad (noliktavas tukšojot) met pakaļ par pusvelti. Līdz nākamajam decembrim nobraukšu gandrīz plikas (plānos kādi 40 000 km). Tās dārgās pārslas pirkšu tad."

Nu ko – var arī tā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.