Vācijas uzņēmumu "Shaktiman" un "Grimme" kopīgi radītā tehnoloģija kartupeļu savācējam ieguvusi vienu no sudraba medaļām novembrī notikušajā industrijas izstādē Hanoverē "Agritechnica 2023".

Tā kā arī jaunattīstības valstīs maza mēroga kartupeļu audzēšanas platības kļūst arvien mehanizētākas, līdz ar darba apjomu arī darba kvalitāte ražas novākšanas laikā kļūst arvien svarīgāka. 

Shaktiman un Grimme kopīgi izstrādātais savācējs atbilst šīm prasībām ar jaunu mašīnas dizainu. 

Pateicoties īsajai pirmajai sieta ķēdei un hidrauliskajam otrās sieta ķēdes locīšanas mehānismam, lemešu dziļuma regulēšanu ar vagu rullīšu palīdzību var papildus integrēt mašīnā, būtiski nepalielinot celtspējas prasības, tādējādi nodrošinot, ka esošie mazie traktori var turpināt darbu. 

Ar dziļumu kontrolētā ieplūdes daļa un palielinātais sieta laukums nodrošina pielāgotu materiāla plūsmu, kas saudzē bumbuļus. 

Tajā pašā laikā pilnībā atklāto bumbuļu novietošana uz rullīšu sablīvētās augsnes ievērojami atvieglo ražas novākšanas personāla darbu un tādējādi ilgstoši samazina apslēpto kartupeļu radītos apjomīgos zaudējumus.

Kopumā šī ļoti svarīgā pazīstamās sistēmas tālāka attīstība veicina gan darba kvalitātes, gan darba ātruma palielināšanos un tādējādi arī iedzīvotāju nodrošinātību ar pārtiku jaunajās tirgus ekonomikas un jaunattīstības valstīs.

"Agro Tops" novembra numurā lasi:

  • Kas aizstāv Latvijas zemnieku intereses Briselē?
  • Ā. Žentiņš: Veterinārārsts nedrīkst būt algots fermas darbinieks
  • Kāpēc samazinās lopbarības kultūru sēklaudzēšana?
  • Latvijā pirmoreiz noticis pasaules čempionāts aršanā
  • Kādas lauksaimniecības tehnoloģiju inovācijas atzītas par labākajām
  • Lielāko aitaudzētāju TOP 50
  • Latvijas komercdārzi - kur esam, kurp ejam?

Žurnālu abonē šeit.

"Agro Tops". 2023. gada novembra numurs.