ASV uzņēmums "Case IH" izstādē "Agritechnica-2023" virtuāli prezentēja savu jauno tā sauktās 10. kategorijas superkombainu. Šobrīd zināms, ka tas nebūs tikai viens kombains, bet gan vesela modeļu līnija, kuras beigās būs lielākais modelis, kādu "Case IH" jebkad ir ražojusi.

Flagmaņa modelis varēs lepoties ar 16 litru FPT Industrial dzinēju, kas attīsta līdz 775 ZS. Papildus tiek gatavots arī modelis ar 20 litru dzinēja tilpumu un jaudu līdz 1000 zirgspēkiem.

Degvielas tvertne ir par 25% lielāka nekā esošajiem modeļiem. Graudu tvertnei ir arī iespaidīga ietilpība – līdz 20 000 litru. Tā iztukšojas ar ātrumu 210 l/s. 

Pat lielākais modelis atbilst esošajai malšanas un graudu atdalīšanas koncepcijai, izmantojot centrbēdzes spēku, lai saglabātu vislabāko graudu kvalitāti. 

Šis process nodrošina vienu garenisko rotoru. Taču rotors ir par 50% garāks nekā pat Case IH 260 Axial-Flow sērijai. 

Iekārtai ir arī jaunā Cross Flow Plus tīrīšanas sistēma, kurai ir par 32% lielāka tīrīšanas virsma nekā iepriekšējiem modeļiem.

Pēc ražotāja domām, mašīnas vadība ir ļoti intuitīva un efektīva. AFS Pro1200 divos displejos var pārraudzīt plašu parametru klāstu. 

Pieejama arī jau pazīstamā Case IH AFS Harvest Command kombaina automātiskās regulēšanas sistēma. To izmanto, lai automātiski pielāgotu kombaina parametrus atkarībā no konkrētajiem ražas novākšanas apstākļiem, tā sastāv tikai no kameras (skenē tvertnē nonākušos graudus un norāda uz bojājumu vai piesārņojuma esamību) un sensoru pāra. 

Pārējos parametrus sistēma saņem no galvenajiem darba sensoriem. Tikai no operatora ir atkarīgs, vai jāievada novāktās ražas veids vai jāizvēlas kāda no ražas novākšanas stratēģijām (uzsvars uz graudu kvalitāti vai maksimālo produktivitāti). Pēc tam sistēma ražas novākšanas laikā automātiski pielāgo rotoru, sietus vai kustības ātrumu.

Sīkāka informācija par jauno Case IH Axial-Flow kombainu klāstu tiks paziņota 2024. gadā, kad Eiropā parādīsies pirmie testa modeļi. Sērijveida ražošanā tam vajadzētu nonākt 2025. gadā.

"Agro Tops" janvāra numurā lasi:

* I. GULBE: AR VIETĒJO TIRGU ŠODIEN JĀSAPROT VISA BALTIJA
* VETERINĀRĀS ZĀLES TURPMĀK BŪS JĀUZSKAITA
* JAUNĀ PIENA PĀRRAUDZĪBAS SISTĒMA UN CITI LDC JAUNUMI
* BALTIJĀ SELEKCIONĒTO KVIEŠU ŠĶIRŅU SALĪDZINĀJUMS
* VASARĀJU GRAUDAUGU UN KARTUPEĻU SĒKLU SEZONAS PIEDĀVĀJUMS
* LIELĀKO SĒTO ZĀLĀJU AUDZĒTĀJU TOP 50
* GOVJU SAIMNIECISKO SLIMĪBU IZSKAUŠANAS PROGRAMMA
* LIELĀKIE PIENA GOVJU GANĀMPULKI 2023
* AIZVADĪTĀS DĀRZU SEZONAS ATZIŅAS
* VAI AUDZĒSIM KOLONNVEIDA ĀBELES?

Žurnālu abonē šeit.

"Agro Tops" janvāris.