Lai nodrošinātu veiksmīgu autonomās augsnes apstrādes ieviešanu, "Amazone" mulčēšanas kultivatoros ir integrējusi 'AutoTill' sistēmu ar dažādām sensoru sistēmām procesa uzraudzībai.

Pateicoties šai sistēmai, tagad ir iespējams mašīnu funkcionāli vadīt un automātiski regulēt atbilstoši norādītajiem parametriem (darba dziļums un ātrums). 


Pirmajā posmā AutoTill sistēma kombinācijā ar standarta traktoru ar ISOBUS palīdzību uzrauga mašīnas funkcionalitāti un ar brīdinājuma signālu pievērš operatora uzmanību problēmām mašīnā. 

Otrajā gadījumā sistēma mijiedarbojas vai nu ar parasto traktoru, vai ar AgXeed ierīci, izmantojot ISOBUS, un neatkarīgi reaģē uz kļūdu ziņojumiem, ko rada mašīnā uzstādītie sensori. 

Tas ļauj atslogot operatoru un dot viņam iespēju labāk koncentrēties uz apkārtējo situāciju. 


Trešajā posmā AutoTill darbojas autonomi kopā ar robotu. Pateicoties saziņai, izmantojot ISOBUS šajā posmā, kultivators var mijiedarboties ar robotu un kontrolēt mašīnas funkcionalitāti, kā arī patstāvīgi reaģēt uz problēmām kultivēšanas procesā. 

Turklāt mulčas kultivators informē operatoru, kā var atrisināt iespējamo problēmu. Tas nodrošina augstu darbības uzticamību autonomas apstrādes laikā. 


AutoTill atvieglo operatora darbu, īpaši sezonā, kad slodze uz darba kvalitāti saglabājas augstā līmenī. Trešā posma lielā priekšrocība ir tā, ka mašīna ir gatava autonomai kustībai. Šāda funkcionalitāte nākotnē kļūs aktuālāka, jo lauksaimniecībā trūkst kvalificēta personāla. 


Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.