'Horizon Agriculture no-till' sējmašīna DSX sevi apliecinājusi visā Eiropā. Latvijas apstākļos DSX 2. paaudzes sējmašīna sevi teicami pierādījusi dažādos apstākļos un tehnoloģijās, sējot visdažādākos kultūraugus.

Lai padarītu DSX sējrindas veiktspēju vēl labāku, izstrādāta jau 3. paaudzes sējmašīna, kas pieejama zemniekiem.

Jauns sējrindu nesošais rāmis – iepriekšējā modeļa rāmja kvadrātcaurules vietā jaunās sējmašīnas būs aprīkotas ar unikālu sešstūru siju. Sējrindu piestiprināšanai nebūs nepieciešamas U-skrūves, kā arī tās ātri un vienkārši būs pārvietot pa sējmašīnas rāmi.

Uzlabota rindu attīrītāju konstrukcija (RowCleaners) – 3. paaudzes sējmašīnām rindu attīrītājs pie sējmašīnas rāmja ir piestiprināts ar paralelograma sakabi, kas krietni uzlabo to kopēšanu. Papildu attīrītāja disks ir novietots maksimāli tuvu augsnes atvērējam, kas uzlabo attīrīšanas efektivitāti. Paralelograma agresivitāti regulē pneimocilindrs, kura darbību koriģē no traktora kabīnes.

Jauna dizaina sēklas iestrādes zābaciņu ir iespējams regulēt pa Y asi, un tā leņķis vienmēr būs paralēls augsnes atvērējdiskam, jo ir nospriegots ar atsperi.

Esošā tvertne ir aizstāta ar 5700 litru tvertni ar diviem nodalījumiem, kuru proporcija ir 60/40%. Standartā ir iespējams sēt divus neatkarīgus produktus. Papildus iespējams uzstādīt 400 l ietilpības tvertni, kā arī 1500 l tvertni, kas paredzēta šķidriem produktiem. Šķidrais produkts tiek iestrādāts vadziņā pie sēklas. Izcils variants šķidrā pamatmēslojuma iestrādei vai dažādu baktēriju iestrādei kopā ar sēklu.

Jaunās sējmašīnas ir pieejamas ar darba platumiem: 4 m, 4,8 m, 6 m, 6,4 m, 7,2 m, 7,5 m, 8 m un 9 m.

Tehnikas izplatītājs: SIA "Graintech"

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.