Ministru kabinets apstiprinājis Zemkopības ministrijas (ZM) grozījumus kārtībā par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu dzīvnieku, sējumu un stādījumu apdrošināšanai 2023.–2027. gada plānošanas periodā, lai lauksaimniekiem pēc iespējas agrāk nodrošinātu atbalsta izmaksu par iegādātajām apdrošināšanas polisēm.

Šogad apdrošināšanas polišu iegādes daļējai segšanai pieejamais finansējums ir 15,7 miljoni eiro, kas ir nozīmīgi lielāks nekā 2023. gadā. 

Lai apdrošināšanas atbalsts iespējami agrāk nonāktu pie lauksaimniekiem, 

plānots atvērt iesniegumu iesniegšanas kārtu nedēļas laikā pēc noteikumu spēkā stāšanās, kas varētu būt marta sākumā, un kārta plānota līdz 1. jūlijam. 

Lauksaimnieki varēs uz apdrošināšanas atbalstu pieteikt gan 2023. gadā iegādātās ziemāju sējumu polises, gan 2024. gada pavasarī un vasaras sākumā iegādātās vasarāju sējumu polises, kā arī polises par lauksaimniecības dzīvniekiem. 


Tā kā kārta plānota ilgāka par vienu mēnesi, noteikumos ir precizēti atbalsta piešķiršanas un izmaksas nosacījumi, tādējādi visiem lauksaimniekiem nodrošinot vienādu atbalsta apmēru. Katrs atbalsta pretendents viena mēneša laikā pēc iesnieguma iesniegšanas saņems 80% no aprēķinātās atbalsta summas. Atlikušo atbalsta summu izmaksās pēc iesniegumu iesniegšanas kārtas beigām, kad būs zināms finansējuma atlikums. 

Ja atlikušais finansējums nebūs pietiekams, pretendentiem izmaksājamo atbalsta summu samazinās, visiem pretendentiem piemērojot proporcionāli vienādu atbalsta samazinājumu. 


Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.