Turpmāk par lauku vēstures neaizpildīšanu Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) platībatkarīgo un dzīvniekatkarīgo saistību īstenošanai agrovides atbalsta intervencēs atteiks atbalstu 3% apmērā, otrdien, 21. novembrī nolēma valdība.

Attiecīgās sankcijas tiks attiecinātas uz intervencēm "Vidi saudzējošā dārzkopība", "Zālāju biotopu apsaimniekošana" un "Bioloģiskā lauksaimniecība", ja atbalsta saņēmējs kārtējā gadā nebūs elektroniski sagatavojis un Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) Lauksaimniecībā izmantojamās zemes pārvaldības sistēmā aizpildījis vēsturi par katru intervences lauku.

Tāpat sankcijas tiks piemērotas, ja lauksaimnieks vēsturi nevarēs uzrādīt arī nevienā citā no elektroniskajām sistēmām, tostarp saimniecībā izveidotajā, kā arī, ja nevarēs uzrādīt papīra formā.

Grozījumu Ministru kabineta noteikumos "Atbalsta piešķiršanas kārtība Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai platībatkarīgo un dzīvniekatkarīgo saistību īstenošanai" anotācijā teikts, ka iepriekš noteiktā sankciju prasība tika ietverta labticības ceļā brīdī, kad VAAD vēl nebija pabeidzis īstenot digitāla rīka "Lauksaimniecībā izmantojamās zemes pārvaldības sistēma" programmēšanu, jo lauksaimniekiem praktiski darbs ar to bija jāsāk tikai pēc pabeigtajiem lauku sezonas darbiem, tas ir, šā gada rudenī.

Zemkopības ministrijā min, ka iepriekš nebija iespējams paredzēt grūtības, ar kādām saskarsies gan VAAD šīs sistēmas izstrādes procesā, gan agrovides atbalsta pretendenti, šo sistēmu izmantojot praksē.

Ministrijā akcentē, ka VAAD digitālais rīks ir bezmaksas vietne, kas būtiski var atvieglot saimniekošanas plānošanu, tostarp dažādu pārskatu automātisku ģenerēšanu, tiem lauksaimniekiem, kuriem ir laba digitālo tehnoloģiju pratība, pieejamas viedierīces vai dators ar interneta pieslēgumu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.