Augusta vētras krusā cietušajiem augļkopjiem Zemkopības ministrijas (ZM) kļūdas dēļ atbalsts nav paredzēts, tikšanās laikā ar lauksaimniekiem Tērvetē atzina ZM pārstāvji

Reklāma

ZM Tirgus un tiešā atbalsta departamenta direktors Zigmārs Ķikāns skaidroja, ka Eiropas Savienības (ES) ārkārtas atbalsts lauksaimniecībai 3,012 miljonu eiro apmērā ir novirzīts šī gada salu un salnu nodarīto zaudējumu segšanai augļu un ogu nozarē.

Kompensācijai var pieteikties tikai tās saimniecības, kas pieteicās salnu postījumu apsekošanai. Tostarp uz kompensācijām pretendē arī saimniecības, kuras apsekošanai pieteicās, bet kurās to neveica.

Vienlaikus Ķikāns atzina, ka finansējumam nekvalificējas augļkopji un ogu audzētāji, kur cieta 7. augusta krusā.

Tāpat krusas atbalstam nekvalificējas lauksaimnieki, kuri savas platības neapdrošināja.

Lauksaimnieki argumentēja, ka, audzējot ražu tuneļos, tos nemaz nevar apdrošināt. Apdrošināšana pieejama vienīgi ugunsgrēkiem.

ZM Lauku atbalsta departamenta direktore Liene Jansone atzina, ka 

augļkopjiem apdrošināšanas cenas ir neadekvāti augstas, un ministrija, izstrādājot atbalstu pēc krusas, palaidusi garām šo niansi.

Viņa solīja, ka kopā ar Lauku atbalsta dienesta (LAD) direktoru tiek strādāts, lai kļūdu labotu. Lauksaimnieki gan uzsvēra, ka ilgi lēmumu gaidīt nevar, jo jālemj par darbības turpināšanu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.