Kā ziņo laikraksts "jekabpilslaiks.lv", Jēkabpils novada dārzeņu audzētājs SIA "Rītausma" jauno sezonu nav uzsākusi finansiālo problēmu dēļ.

Reklāma

Uzņēmumam, kurš specializējas lapu salātu audzēšanā, ir Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu (nodevu) parāds, kura apjoms uz šā gada 21. maiju bija 127 573,95 eiro. "Firmas.lv" informācija liecina, ka 2020. gadā SIA "Rītausma" nodokļu parāds bija tikai 1 818,54 eiro, savukārt trīs gadus vēlāk tas jau bija sasniedzis 97 530,14 eiro. 

SIA "Rītausma" valdes locekle Lāsma Bekina apliecina, ka 

viens no galvenajiem iemesliem ir augstās dabasgāzes cenas, tāpat arī apgrozījuma kritums un minimālās algas paaugstināšana.


Lai gan uzņēmumam bija pieejams valsts atbalsts energoresursu izmaksu pieauguma kompensācijai, SIA "Rītausma" neizdevās saņemt atbalstu tādā apmērā, lai varētu izkļūt no sarežģītās finansiālās situācijas. Uzņēmums arī mēģinājis vienoties ar Valsts ieņēmumu dienestu par nodokļu samaksas termiņa pagarinājumu, taču neveiksmīgi. Kopš 2009. gada SIA "Rītausma" ir kooperatīvās sabiedrības "Baltijas dārzeņi" biedrs, bet arī šī organizācija nav spējusi uzņēmumam palīdzēt.


Šobrīd uzņēmumam nav ne maksātnespējas, ne likvidācijas statusa. Turpmākais SIA "Rītausma" liktenis ir atkarīgs no izsoles rezultāta. Izsoles sākuma datums ir šā gada 15. maijs, bet noslēguma datums – šā gada 14. jūnijs.


Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.