Piensaimnieku kooperatīvs "Piena loģistika" noslēdzis ilgtermiņa sadarbības līgumu ar Igaunijas piena pārstrādātāju "E-piim", informēja piena kooperatīva pārstāvji.

Līgums, kas stāsies spēkā 2023. gada 1. oktobrī, paredz, ka kooperatīvs pie Igaunijas pārstrādātāja realizēs 120 tonnu piena dienā.

Vienlaikus kooperatīva pārstāvji norāda, ka kopējais piena apmērs, ko "Piena loģistika" realizēs pie piena pārstrādātajiem, ar kuriem noslēgti ilgtermiņa līgumi, sasniegs 320 tonnu dienā.

"Piena loģistika" padomes priekšsēdētājs Juris Sprukulis informē, ka patlaban gandrīz puse no kooperatīva līgumiem ar piena pārstrādātājiem ir ilgtermiņa sadarbības līgumi. 

"Tādējādi, "Piena loģistika" sekmīgi pilda Zemkopības ministrijas pausto uzstādījumu, ka viens no nozīmīgākajiem piena nozares attīstības stūrakmeņiem, ir ilgtermiņa līgumi," viņš uzsver.

Tāpat Sprukulis atzīmē, ka, 

pateicoties ilgtermiņa līgumiem, ir iespējams saglabāt stabilu piena cenu, kas ir tuvu Eiropas valstu vidējai cenai. 

Kooperatīvā piebilst, ka "Piena loģistika", sākot sadarbību ar piena kooperatīvu "Māršava", patlaban apvieno 120 piena ražotājus. Taču notiek aktīvas pārrunas arī ar citiem kooperatīviem Latvijā.

"Piena loģistika" ir piena ražotāju kooperatīvs, kas strādā kopš 2015. gada. Tajā patlaban ir 73 biedri. "Piena loģistika" nodarbojas ar nepasterizēta piena iepirkšanu, piena loģistiku un tirdzniecību piena pārstrādes uzņēmumiem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.