Vakar tika publicēti galīgie olimpisko spēļu dalībnieku saraksti pa disciplīnām, un nu arī Lasmane ir oficiāli olimpieša statusā.

Reklāma

Pēc kvalificēšanās termiņa beigām viņa olimpiskajā rangā bija otrā aiz svītras, taču trīs augstāk esošas sportistes veselības likstu dēļ sacīkstēs piedalīties nevarēs, tāpēc ventspilniece rangā pakāpusies un kļuvusi par astoto Latvijas vieglatlētikas pārstāvi, kas startēs Parīzē. Vakar Rūta startēja Prezidenta balvas izcīņā Valmierā, kur ar 13,69 m tālu lēcienu, tiesa, ar pavēja palīdzību, izcīnīja uzvaru. Tikmēr cits olimpietis Valters Kreišs kārtslēkšanā palika bez rezultāta, bet uzvarēja viņa treneris Mareks Ārents (5,15), kuram tas bija 17. panākums Prezidenta balvu izcīņā karjerā! Komandu vērtējumā sesto reizi par Baltijas čempioniem kļuva igauņi (291,5 punkti), Latvija otrā (249,5), bet Lietuva trešā (243). Latvijas sportistiem kopā desmit uzvaras, tostarp trīssoļlēkšanā un 800 metros dāmām, kā arī 10 000 m soļošanā vīriem dubultpanākums (pirmā un otrā vieta), igauņiem 17, lietuviešiem 12 uzvaras. Individuāli augstvērtīgāko rezultātu pēc punktu tabulām uzrādīja lietuvieši Greta Karinauskaite 3000 m kavēkļu skrējienā un Gedimins Truskausks 200 metros.

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.