Latvijas vīriešu basketbola izlase svētdien Rīgā Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra finālā zaudēja Brazīlijai un neizcīnīja olimpisko ceļazīmi. Latvija piekāpās ar 69:94 (11:34, 22:15, 13:23, 23:22).

Reklāma

Līdz pirmajiem punktiem Latvijas izlasei bija jāgaida trīs minūtes un 16 sekundes, kad tālmetienu realizēja Rolands Šmits, panākot 3:8.

Pirms tam divpunktu metienu iemeta Brunu Kaboklu, bet pa trīspunktniekam - Leonārdu Meindls un Lukass Diass.

Pēc Šmita āķa metiena izdevās pietuvoties līdz 9:13, bet pēc Žioržinju de Paulas tālmetiena Brazīija panāca līdz tam lielāko pārsvaru - 20:11.

Latviešiem uzbrukumā neveicās, bet brazīlieši turpināja mest grozā. Pat Kaboklu metiens no tālmetiena līnijas savā laukuma pusē ceturtdaļas pēdējā sekundē bija precīzs, viesiem realizējot visus astoņus tālmetienus un panākot 34:11 savā labā.

Pakaļdzīšanos ar divpunktu metienu otrajā ceturtdaļā sāka Kristers Zoriks, bet pēc Riharda Lomaža tālmetiena Latvija pietuvojās līdz 20:36.

13. minūtē brazīlieši netrāpīja pirmo tālmetienu spēlē, garām grozam metot Didi Louzadam.

15. minūtē, rezultātam esot 38:20 Brazīlijas labā, uzbrukumā savainojumu guva brazīliešu saspēles vadītājs Jagu Santoss, laukumā vairs neatgriežoties.

Turpinājumā rezultāta starpība svārstījās no 16 līdz 19 punktiem, līdz Šmits atņēma bumbu Marselinju Uertasam un pusātrajā uzbrukumā realizēja trīspunktu metienu, panākot 33:47.

Latvijas izlasē puslaikā 13 punktus bija guvis Lomažs, bet 12 punktus - Šmits. Brazīlijas valstsvienībā, kas bija realizējusi deviņus no 11 tālmetieniem, pa 13 punktiem bija guvuši Meindls, kura kontā arī piecas atlēkušās bumbas, un Kaboklu.

De Paula ar tālmetienu 24. minūtē atkal palielināja pārsvaru virs 20 punktiem - 58:37, Vitors Benite 28. minūtē ar diviem soda metieniem atjaunoja lielāko pārsvaru spēlē - 68:45, bet 57 sekundes pirms ceturtdaļas beigām ar tālmetienu panāca 71:45 pārsvaru.

Jau 25. minūtē Latvija bija sakrājusi piezīmju normu, un brazīlieši ceturtdaļā iemeta 12 no 14 soda metieniem.

Ceturtajā ceturtdaļā, Latvijai pirmos septiņus punktus gūstot Artūram Strautiņam, rezultāta starpība svārstījās virs 20 punktu atzīmes, brazīliešiem nosargājot pirmajā ceturtdaļā iekrāto pārsvaru.

Brazīlija 16.reizi spēlēs olimpiskajās spēlēs.

Parīzes olimpisko spēļu turnīra grupu spēles notiks Lillē, un Brazīlijas basketbolisti B grupā cīnīsies ar Franciju, Vāciju un Japānu.

Latvijas vīriešu basketbola izlase līdz šim olimpiskajās spēlēs piedalījusies vien 1936. gadā Berlīnē. Sieviešu valstsvienība cīnījās 2008. gada Pekinas olimpisko spēļu turnīrā.