Latvijas basketbola izlase šovakar Tamperē pret Somiju aizvadīs otro un pēdējo pārbaudes spēli pirms olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra, kas nākamnedēļ notiks Rīgā.

Reklāma

Grūti pārslēgties

Pirmajā pārbaudē "Arēnā Rīga" Latvijas basketbolisti ar 84:63 pārspēja Ēģipti. Malā palika Rodions Kurucs un Rolands Šmits, kuriem klubu sezona beidzās vien jūnija vidū un ir mikro savainojumi. Sagaidāms, ka pret somiem abi varēs doties laukumā.

Pret Ēģipti viļņveidīgs sniegums, sākumā blāva aizsardzība un vāja precizitāte metienos, bet pēc izrāviena trešajā ceturtdaļā intriga vairs neatgriezās. Iemetot visus metienus (3p 3/3, 2p 1/1, 1p 3/3), 14 punktus sakrāja izlasē pēc pusotra gada pārtraukuma pirmo spēli aizvadījušais Jānis Strēlnieks, 13 pievienoja Artūrs Strautiņš, bet 11 Rihardam Lomažam.

"Ko gan citu varēja gaidīt sākumā?" Strēlnieku nepārsteidza, ka pirmajā ceturtdaļā sāncenši četras reizes ielika bumbu grozā no augšas. "Mēs maz esam kopā trenējušies, turnīrs ir ļoti specifisks ar īsu gatavošanos. Lai arī zinām viens otru, nepieciešams laiks, jo klubā katrs spēlē citādu basketbolu. Pārslēgties nav tik viegli, vēl ir nedēļa laika. Vairāk jārunā, aizsardzībā tas ir galvenais. Ēģiptei parupjš spēles stils, asinīs ir tas, ka jāspēlē agresīvi kā "strītbolā". Jābūt tam gataviem, pret gruzīniem nebūs citādāk. Uz saviem gūtajiem punktiem mazāk skatos, galvenais ar pieredzi palīdzēt komandai. Iepriekšējie gadi Latvijas basketbolā bijuši skaisti, mēģināsim, lai tā turpinās."

Aizsita elpu

Latvijas izlases galvenais treneris Luka Banki spēles laiku sadalīja līdzīgi 13 pieteiktajiem spēlētājiem. "Vairākiem ilgu laiku nav bijušas spēles, treniņi paņēmuši enerģiju. Ēģiptei nebija daudz meistarības, bet laba enerģija, fiziskums, pret ko bijām pamīksti pirmajās 20 minūtēs, bet vēlāk labi noreaģējām," teica itāliešu speciālists. "Pietrūka stabilitātes. Nebijām gana asi no tālmetienu līnijas, tāpat caurgājienos, aizsardzībā. Dažos brīžos atradām ritmu. Pozitīvais, ka neguvām savainojumus, kondīcija vēl ir nepietiekama, bet kontakts liels, tas ir riskanti."

Nepilnas nedēļas laikā nevarot cerēt, ka komanda sasniegs simtprocentīgu gatavību. "Jābūt reāliem, nevaram būt perfekti, bet komanda būs gatava. Spēlētājiem ir atšķirīga fiziskā kondīcija, mūsu basketbola kvalitāte nav tāda kā parasti, bet vēl ir viena pārbaudes spēle un vairāki treniņi," pārliecību saglabā Banki.

Dāvis Bertāns trešajā ceturtdaļā sadusmojās uz vienu no ēģiptiešu basketbolistiem. "Ar elkoni trāpīja pa vēderu tā, ka nedaudz aizsita elpu, bija jāpadod ziņa, ka tā nevarēs darīt, pārbaudes spēlē visiem tomēr jāmēģina būt nedaudz piesardzīgiem," viņš skaidroja vārdu pārmaiņu. Spēle pret Ēģipti bijusi laba iesildīšanās oficiālajām cīņām. Dāvis trāpīja divus no desmit trejačiem, pēc vairāk nekā divu mēnešu pauzes esot bijis ierūsējis, bet uz beigām juties labāk. "Otrajā puslaikā uzdevums bija agresīvāk spēlēt aizsardzībā, lai viņu ārējiem spēlētājiem vieglās piespēles tik viegli neiet cauri. Viņu aizsardzība ļāva mums brīvāk mest trīspunktniekus, sākumā ar to aizrāvāmies, bet otrajā vairāk sākām spiest uz apakšu. Neteiktu, ka labi spēlējām aizsardzībā, drīzāk pretinieki nebija tik talantīgi uzbrukumā. Spēcīgāka komanda iemestu vairāk, tāpēc mums jāpieliek, lai būtu gatavi," uzsvēra Dāvis Bertāns.

Kvalifikāciju Latvija atklās 2. jūlijā pret Gruziju, dienu vēlāk tikšanās ar Filipīnām. Divas labākās komandas iekļūs pusfinālā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.