Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ceturtdien cildināja ASV pretgaisa aizsardzības sistēmas "Patriot", uzslavas paužot pēc Krievijas karaspēka veiktās spēcīgās raķešu apšaudes, ko aizvadītajā naktī pieredzēja Kijiva.

"Krievu teroristiem nav raķešu, kas spētu apiet "Patriot" un citas vadošās pasaules sistēmas," platformā "X" atzina Zelenskis.

Prezidents arī mudināja piegādāt jaunas sistēmas, lai aizsargāt varētu visu valsti.

"Tas būtu pilnībā iespējami, ja mūsu partneri demonstrētu pietiekošu politisko gribu," 

norādīja Zelenskis.

Aizvadītās nakts triecienos ievainoti 13 cilvēki.

No viņiem četri hospitalizēti, pavēstīja Kijivas pilsētas administrācija.

Krievija uzbrukumā izmantojusi spārnotās raķetes "Iskander", kā arī hiperskaņas raķetes "Kinžal".

Volodimirs Zelenskis.

Baidena padomnieks Kijivā mudina ukraiņus "ticēt ASV"

ASV prezidenta Džo Baidena nacionālās drošības padomnieks Džeiks Salivans, trešdien viesojoties Kijivā, mudināja ukraiņus "ticēt ASV".

Salivans pēc sarunām ar Ukrainas prezidenta biroja vadītāju Andriju Jermaku sacīja, ka "Ukrainai ir jāuzvar".

"Tas nozīmē, ka Ukraina pēc šī kara būs suverēna, neatkarīga, brīva, spējīga atturēt no turpmākas agresijas, ar spēcīgu, dinamisku demokrātiju, ar dziļi demokrātiskām institūcijām, ar ekonomiku, kas attīstās ne tikai tradicionālajās jomās, bet arī augsto tehnoloģiju jomās, jomās, kurās jūs ieviešat inovācijas, un pat Krievijas uzbrukumu apstākļos jūs ieviešat inovācijas," sacīja Salivans. "Tas ir tas, ko nozīmē uzvara."

Vienlaikus Salivans aicināja ukraiņus turpināt "ticēt Amerikas Savienotajām Valstīm".

"Mēs esam bijuši jums līdzās kopš šī kara sākuma. Mēs esam snieguši milzīgu atbalstu un turpināsim to darīt katru dienu visos iespējamos veidos," 

uzsvēra Baltā nama pārstāvis, paužot pārliecību, ka Baidens tomēr panāks, ka Kongress apstiprina likumprojektu par papildu palīdzību Kijivai.

Tikmēr tīmekļa izdevums "Ukrainska pravda" pievērsis uzmanību tam, ka Salivans, skaidrojot, ko viņš uzskata par Ukrainas turpmāko uzvaru, nepieminēja Krievijas okupēto teritoriju atgūšanu.

Izsakoties par tikšanos ar Salivanu, Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis sacīja, ka tā bija "ļoti saturīga, konkrēta saruna gan par aizsardzības sadarbību, gan par politiskajiem rezultātiem, kas mums ir jāsasniedz".

"Esmu pateicīgs Amerikai par atbalstu mūsu valstij un tautai, un tas ir vitāli svarīgi, lai Amerikas vadība arī turpmāk būtu stingra starptautiskās tiesiskās kārtības aizstāvībā," tradicionālajā ikvakara uzrunā tautiešiem sacīja prezidents.

"Šaubas attiecībā uz Rietumu izturību" nāk par labu Krievijas diktatoram Vladimiram Putinam, brīdināja prezidents.

"Putinam ir jāzaudē, un tas ir demokrātiskās pasaules dzīvības un nāves jautājums," viņš uzsvēra.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.