Trešdien dienas laikā notikušā Krievijas armijas trieciena rezultātā Ukrainas pilsētā Harkivā dzīvību zaudējuši trīs cilvēki, bet pieci ievainoti, pavēstīja policijas pārstāvis Serhijs Bolvinovs.

Triecienā pilsētas Holodna horas rajonā cietusi astoņu stāvu ēka un ražošanas cehs.

"Trīs bojāgājušie un pieci ievainotie. 

Ugunsgrēks apņēma vairāk 1000 kvadrātmetru. Parasta tipogrāfija, mēbeļu, laku un krāsu ražošanas cehs," 

sociālajā tīklā "Facebook" notikušo raksturoja Bolvinovs.

"Ievainoto vidū ir uzņēmuma darbinieki, no viņiem divi ir smagā stāvoklī. Turpinās glābšanas darbi un ugunsgrēka dzēšana," norādīja amatpersona.

Galīgais bojāgājušo un ievainoto skaits var izrādīties lielāks, viņš piebilda, kā arī mudināja pilsētas iedzīvotājus uzturēties patvertnēs, jo pastāv jaunu triecienu draudi.

 

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.