Ukrainas armija svētdien apstiprinājusi, ka atstājusi Krohmaļnes ciemu Harkivas apgabalā, taču uzsvērusi, ka atkāpšanās neapdraudot flangos esošās vienības.

Telemaratona laikā Ukrainas sauszemes spēku preses nodaļas priekšnieks Volodimirs Fitjo paskaidroja, ka armija atkāpusies uz jaunām, iepriekš sagatavotām pozīcijām.

Viņš piebilda, ka pirms Krievijas atkārtotā iebrukuma ciematā, kurā bijušas tikai piecas mājas, dzīvojuši 45 cilvēki.

Visas piecas mājas krievu iebrucēji ir sagrāvuši, un nolūkā saglabāt ukraiņu karavīru dzīvības tie ir atvilkti uz jaunām pozīcijām, kurās tie turpina atturēt ienaidnieka tālāku virzību, norādīja Fitjo.

ASV Kara pētniecības institūts (ISW) par Krohmaļnes atstāšanu ziņoja jau sestdien.

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 376 030

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz svētdienas rītam sasnieguši 376 030 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 760 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022.gada 24. februārī krievi zaudējuši 6181 tanku, 11 466 bruņutransportierus, 8875 lielgabalus, 968 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 655 zenītartilērijas iekārtas, 331 lidmašīnu, 324 helikopterus, 6936 bezpilota lidaparātus, 1818 spārnotās raķetes, 23 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 11 862 automobiļus un autocisternas, kā arī 1392 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.