Krievijas tiesa bijušajam krievu diversantu bandu vadonim Krimā un Donbasā Igoram Strelkovam (Girkinam) lietā par aicinājumiem uz ekstrēmistisku darbību piespriedusi četrus gadus cietumā.

Process noritēja slēgtā režīmā, kaut arī pats Strelkovs un viņa advokāti lūdza, lai tam ļauj sekot līdzi žurnālistiem un citiem interesentiem.

Prokurors Strelkovam bija pieprasījis četrus gadus un 11 mēnešus cietumā.

Maksimālais sods Strelkovam izvirzītajās apsūdzībās bija pieci gadi cietumā.

Lieta pret Strelkovu tika ierosināta saistībā ar diviem ierakstiem platformā "Telegram", kuros Federālais drošības dienests (FSB) saskatīja aicinājumus uz ekstrēmismu. Strelkovs savu vainu noliedz.

Strelkovs Hāgā notiesāts lietā par Malaizijas aviolainera notriekšanu Donbasā. Viņam aizmuguriski piespriests mūža ieslodzījums.

Strelkovs aktīvi atbalstījis Krievijas karu pret Ukrainu, bet arī kritizējis armiju un valsts vadību par. viņaprāt, nepietiekami agresīvu karadarbību.

Pērn 21. jūlijā viņš tika aizturēts.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.