Maskavā par piketu aizturēta kustības "Ceļš mājup" dalībniece Marija Andrejeva, kura ir viena no mobilizēto krievu karavīru sievām. Viņa pieprasa, lai mobilizētie vīrieši no Ukrainas tiktu atgriezti mājās.

34 gadus vecā Andrejeva, kuras vīrs jau vairāk nekā gadu karo Ukrainā, pēc piketa tika īslaicīgi aizturēta un tad "pēc dokumentu pārbaudes" atbrīvota. 

"Mūsu puiši frontē plēš p...u par šo valsti, bet valsts aiztur mobilizētā sievu," 

pēc aizturēšanas viņa skaidro apkārt esošajiem žurnālistiem. 

Atgādinām, ka pieaugošā krievu sieviešu kustība pieprasa atgriezt viņu vīrus, dēlus un brāļus, kuri tika mobilizēti pēc diktatora Vladimira Putina dekrēta 2021. gada septembrī. Toreiz vadonis pavēlēja daļēju mobilizāciju, jeb 300 000 rezervistu piesaistīšanu. 

Interesanti, ka aizturētā Andrejeva tika ļoti ātri atbrīvota. 

"Šo laižam vaļā," pēc sarunas ar vadību, viens no policistiem pavēlēja. 

Mobilizēto sievu akcijas notiek arī citās pilsētās.

 

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.