Donbasa kaujinieku bijušais "aizsardzības ministrs" Igors Strelkovs (Girkins), kas Krievijā atrodas apcietinājumā saistībā ar apsūdzībām par aicinājumiem uz ekstrēmismu, paziņojis par nodomu kandidēt Krievijas 2024.gada prezidenta vēlēšanās.

Lēmumu kandidēt Strelkovs pamatoja ar to, ka atbilstoši paša vērtējumam ir labāks par patlabanējo prezidentu Vladimiru Putinu vairākās jomās.

Kā skaidroja Strelkovs, Putins pārlieku uzticas cilvēkiem un ir pārāk labsirdīgs, turklāt viņam ir "ļoti daudz draugu miljardieru un visādu citādu biznesmeņu, kam viņš nevar neko atteikt". Šajā ziņā viņš no Putina atšķiras.

Strelkovs arī norādīja, ka sevi uzskata par "kompetentāku militārā ziņā" par Putinu un aizsardzības ministru Sergeju Šoigu.

Vienlaikus 52 gadus vecais Strelkovs atzina, ka "nav tik sportisks un vesels" kā Putins viņa gados, tāpēc vēlētājiem tīri fiziski nespēs "apnikt", paliekot pie varas 20 un vairāk gadu.

Paziņojumu Strelkovs publicējis platformā "Telegram", kur viņam ir vairāk nekā 700 000 sekotāju. Ieraksts jau saņēmis vairāk nekā 13 000 atzīmju "patīk".

Krievijā prezidenta vēlēšanas plānotas 2024. gada martā.

Teju visi redzamākie Krievijas opozicionāri šobrīd ir vai nu cietumā vai trimdā, tomēr Krievijas varasiestādes, tuvojoties vēlēšanām, pastiprinājušas represijas arī pret Kremļa kritiķiem kara atbalstītāju vidū.

Maskavas tiesa otrdien nolēma paturēt Strelkovu apcietinājumā.

Advokāti lūdza noteikt Strelkovam mājas arestu, jo viņš negrasoties bēgt, turklāt viņam esot veselības problēmas.

Jau ziņots, ka Strekovs tika aizturēts savās mājās Maskavā 21. jūlijā. Tiesa viņam noteica drošības līdzekli apcietinājumu.

Pret Strelkovu ierosināta krimināllieta par publiskiem aicinājumiem veikt ekstrēmistisku darbību.

Izmeklēšanu veic Federālais drošības dienests (FSB).

Strelkovs ir viens no dedzīgākajiem Krievijas pret Ukrainu izvērstā kara atbalstītājiem.

Pēdējā laikā viņš vairākkārt kritizējis Krievijas vadību un militāro pavēlniecību par neveiksmēm kaujās Ukrainā.

2022. gada novembrī tiesa Hāgā aizmuguriski atzina Strelkovu un divus viņa līdzgaitniekus par vainīgiem Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanā virs Donbasa 2014. gada jūlijā un piesprieda viņam mūža ieslodzījumu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.