Igaunijas parlamentā opozīcijā esošās Centra partijas ārkārtas kongresā svētdien par partijas priekšsēdētāju ievēlēts Tallinas mērs Mihails Kelvarts. Par Kelvartu balsoja 543 delegāti, bet viņa konkurents, partijas Rīgikogu frakcijas priekšsēdētājs Tanels Kīks saņēma 489 balsis. Līdzšinējais partijas priekšsēdētājs Jiri Ratass uz partijas vadītāja amatu atkārtoti nekandidēja.

Kongresā, kas notika Paidē, tika arī ievēlēti partijas valdes 14 locekļi, no kuriem astoņi ir Kelvarta, bet seši – Kīka atbalstītāji, starp viņiem arī Ratass. Intervijā Igaunijas sabiedriskajam radio pirmdien Kelvarts sacīja, ka viņa mērķis ir panākt, lai Centra partija iegūtu premjerministra amatu, taču viņam pašam neesot ambīciju kļūt par valdības vadītāju. 45 gadus vecais Kelvarts dzimis Kazahstānas pilsētā Kizilordā. Viņa tēvs ir igaunis, bet māte – korejiete, kurai senčos ir arī ķīnieši. Kelvarta dzimtā valoda ir krievu. Kad viņš bija trīs gadus vecs, ģimene pārcēlās uz Igauniju. Kelvarts ieguvis jurista izglītību. No 2011. gada viņš bija Tallinas vicemērs, no 2015. gada – Tallinas pilsētas sapulces priekšsēdētājs, bet 2019. gadā tika ievēlēts par Tallinas mēru. 

Krīzi Centra partijā lielā mērā izraisīja partijas sliktais sniegums martā notikušajās Rīgikogu vēlēšanās, 

kurās partija ieguva par desmit mandātiem mazāk nekā iepriekšējā parlamenta sastāvā un palika opozīcijā. Ratass vadīja Centra partiju kopš 2016. gada. No 2016. līdz 2021. gadam viņš bija premjerministrs, no 2021. gada līdz šā gada aprīlim – parlamenta priekšsēdētājs.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.