Krievijā tuvākajā laikā sāksies jauna mobilizācija, lai kompensētu katastrofālos dzīvā spēka zaudējumus Ukrainā, un uz fronti var tikt nosūtīti līdz 700 000 mobilizēto, teikts Ukrainas Bruņoto spēku ģenerālštāba pirmdienas rītā publiskotajā operatīvās informācijas apkopojumā.

Tajā norādīts, ka masveida mobilizācija notiks arī okupētajās Ukrainas teritorijās.

Pēc Ukrainas Bruņoto spēku ģenerālštāba rīcībā esošajām ziņām, Krievija plāno nosūtīt uz fronti 400 000 līdz 700 000 mobilizēto.

Operatīvās informācijas apkopojumā teikts, ka plānots iesaukt arī aptuveni 40 000 Čečenijas iedzīvotāju, kuri, iespējams, tiks izmantoti kā "aizsprosta vienības" Krievijas karaspēka aizmugurē, šaujot uz tiem, kuri nepakļaujas pavēlei doties uzbrukumā.

Taču divās lielākajās Krievijas pilsētās - Maskavā un Sanktpēterburgā - plānotās mobilizācijas apjoms atkal būs minimāls, liecina Ukrainas Bruņoto spēku ģenerālštāba rīcībā esošās ziņas.

"Arī šoreiz uz fronti kā "lielgabalu gaļa" dosies parastie pilsoņi - Krievijas reģionu iedzīvotāji, kurus Kadirova bendes no mugurpuses grūdīs nāvē,"

sacīts ģenerālštāba operatīvās informācijas apkopojumā.

Jau ziņots, ka iepriekšējo reizi masveida mobilizācija karam Ukrainā Krievijā tika izsludināta pagājušā gada septembrī.

Krievija naktī devusi aviācijas un raķešu triecienu Ukrainai

Krievija naktī uz pirmdienu devusi kārtējo aviācijas un raķešu triecienu Ukrainai,  paziņoja Ukrainas Bruņoto spēku ģenerālštābs. Informācija par sekām tiek precizēta, teikts ģenerālštāba publiskotajā operatīvās informācijas apkopojumā.

Tajā norādīts, ka ienaidnieks veicis piecus raķešu un 87 aviācijas triecienus, kā arī 44 apšaudes no daudzlādiņu reaktīvajām iekārtām. Mērķi bijuši gan Ukrainas Bruņoto spēku pozīcijas, gan civilie objekti.

Okupanti pret mērķiem Ukrainā raidījuši arī 33 trieciendronus "Shahed", no kuriem 26 notriekusi Ukrainas pretgaisa aizsardzība. 

Ienaidnieka aviācijas triecieni tikuši vērsti pret apdzīvotajām vietām Sumu, Harkivas, Luhanskas, Doneckas, Zaporižjas un Hersonas apgabalos.

Krievijas artilērijas apšaudei tika pakļautas aptuveni 100 apdzīvotas vietas Čerņihivas, Sumu, Harkivas, Luhanskas, Doneckas, Zaporižjas un Hersonas apgabalos, norāda ģenerālštābs.

ASV ģenerālis: ASV jāpārtrauc vilcināties ar raķešu sūtīšanu Kijivai

Vašingtonai jāpārtrauc vilcināties ar raķešu sūtīšanu Kijivai, jāpiegādā tāla darbības rādiusa raķetes un jāpaātrina iznīcinātāju piegāde Ukrainas armijai, paziņojis bijušais ASV Centrālās pavēlniecības komandieris atvaļinātais ģenerālis Deivids Petreuss.

Petreuss sacīja, ka Vašingtonai un citām rietumvalstu valdībām ir jāpārvar mēģinājumi bloķēt Kijivai būtisku palīdzību.

Viņš paziņoja, ka ASV būtu jāpārtrauc pretoties taktisko ballistisko raķešu ATACMS nosūtīšanai, savukārt citiem līderiem būtu jāpalielina savs atbalsts.

Petreuss norādīja, ka Kijiva varētu "mainīt kara dinamiku", ja izrādītos, ka tā spēj pārraut sauszemes ceļu starp Krimas pussalu un citām okupētajām teritorijām.

Viņš paziņoja, ka Vašingtona grauj šīs izredzes, vilcinoties ar dažiem lēmumiem, tostarp par raķešu ATACMS nosūtīšanu, ko varētu palaist no Ukrainas bruņotajiem spēkiem jau piegādātajām raķešu sistēmām HIMARS un kuru darbības rādiuss ir 300 kilometri.

"Es ceru, ka ASV nodrošinās taktisko raķešu sistēmas, kas dubultos darbības rādiusu salīdzinājumā ar to, ko mēs esam nodrošinājuši," 

pavēstīja Petreuss.

"Un es ceru, ka arī šīs lidmašīnas varēs nodot ekspluatācijā agrāk, nekā paredzēts," viņš piebilda, atsaucoties uz F-16, ko Kijivai ar Vašingtonas piekrišanu apsolījušas Dānija un Nīderlande.

Petreuss arī aicināja Zviedriju dot Ukrainai tās lidmašīnas "Gripen", kas ir labāk piemērotas darbam uz Ukrainas spēkiem pieejamajiem skrejceļiem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.