Parīzes reģiona pašvaldība otrdien uz laiku apturējusi finansējumu Parīzes Politikas zinātnes institūtam ("Sciences Po"), kurā notika studentu demonstrācijas palestīniešu atbalstam.

"Esmu nolēmusi apturēt visu reģionālo finansējumu "Sciences Po" līdz brīdim, kad skolā tiks atjaunots miers un drošība," pirmdien sociālajos tīklos paziņoja Ildefransas reģiona vadītāja Valērija Pekresa.

Viņa vērsās pret "radikālo mazākumu, kas aicina uz antisemītisku naidu", un apsūdzēja kreisi noskaņotos politiķus centienos izmantot spriedzi.

Francijas policija izjauc studentu demonstrāciju palestīniešu atbalstam.

Reģionālais atbalsts "Sciences Po", kas ir vieno no prestižākajām universitātēm Francijā, ietver miljonu eiro, kas paredzēti 2024. gadam, ziņu aģentūrai AFP pastāstīja Pekresas komandas loceklis.

"Sciences Po" vadība pauda nožēlu par šo lēmumu, norādot, ka Ildefransas reģions ir būtisks skolas partneris.

Aptauja

Vai turpini sekot līdzi Izraēlas un "Hamās" karam?

Izraēla sāka karu pret palestīniešu teroristu grupējumu "Hamās" Gazas joslā pēc tam, kad 7. oktobrī teroristi sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot 1200 cilvēku, bet 250 sagrābjot kā ķīlniekus.

Francijas valdība paziņoja, ka neplāno apturēt finansējumu "Sciences Po". Augstākās izglītības ministre Silvija Retaijo intervijā raidorganizācijai "France 2" sacīja, ka valsts finansējums universitātei sasniedz aptuveni 75 miljonus eiro. Viņa apgalvoja, ka nav bijuši "nekādi antisemītiski izteikumi" un demonstrāciju laikā nav notikusi vardarbība.

Gan "Sciences Po" vadība, gan Retaijo paziņoja, ka netiek plānots pārtraukt skolas sadarbību ar Izraēlas universitātēm.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.