Francijas policija trešdien izjaukusi studentu demonstrāciju palestīniešu atbalstam, ceturtdien ziņo amatpersonas.

Policija iejaucās, kad aptuveni 60 studenti trešdienas vakarā sapulcējās uz demonstrāciju Parīzes Politikas zinātnes institūtā ("Sciences Po").

"Pēc pārrunām ar vadību lielākā daļa no viņiem piekrita doties prom," paziņoja universitātes pārstāvji, piebilstot, ka protesta akcija pastiprinājusi spriedzi universitātē.

Taču neliela studentu grupa atteicās doties prom un tika nolemts, ka policija izklīdinās protestētājus, norādīja universitātes pārstāvji. Skola pauda nožēlu, ka mēģinājumi panākt, lai studenti miermīlīgi pamestu telpas, nav vainagojušies panākumiem.

Protestētāji pieprasīja, lai Parīzes Politikas zinātnes institūts "pārtrauc saites ar universitātēm un uzņēmumiem, kas ir līdzvainīgi Gazas genocīdā", un "izbeidz palestīniešus atbalstošu viedokļu apspiešanu universitātes pilsētiņā".

Aptauja

Vai turpini sekot līdzi Izraēlas un "Hamās" karam?

Izraēla sāka karu pret palestīniešu teroristu grupējumu "Hamās" Gazas joslā pēc tam, kad 7. oktobrī teroristi sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot 1200 cilvēku, bet 250 sagrābjot kā ķīlniekus.

Arī ASV vairākās elitārās universitātēs vēršas plašumā protesti pret karu Gazas joslā, un policija ir aizturējusi vairākus desmitus studentu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.