Rīgas apgabaltiesa uzņēmējam Viesturam Tamužam un bijušajam 13. Saeimas deputātam Atim Zakatistovam par krāpšanu piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz diviem gadiem.

Tiesa atzina, ka Zakatistovs Krimināllikuma 177. panta trešajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu ir izdarījis SIA "Per capita" labā, un sodīja SIA "Per capita" ar piespiedu naudu 43 minimālo mēnešalgu jeb 26 660 eiro apmērā. Spriedumu varēs pārsūdzēt. Iepriekš Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa 2022. gada 19. maijā attaisnoja abus apsūdzētos, bet prokurors par spriedumu iesniedza protestu. Apsūdzība uzskata, ka 2016. gadā A. Zakatistovs vienojās ar vides apsaimniekošanas uzņēmuma AS "Eco Baltia" padomes priekšsēdētāju V. Tamužu par finanšu līdzekļu izkrāpšanu no "Eco Baltia" meitassabiedrības SIA "Eco Baltia grupa", lai finansētu A. Zakatistovu kā politiķi. Lai gan konsultācijas faktiski netika sniegtas, Zakatistovs ik mēnesi iesniedza "Eco Baltia grupa" apmaksai rēķinus par it kā sniegtām konsultācijām, bet Tamužs neinformēja "Eco Baltia grupas" vadību, ka līgumos paredzētās konsultācijas faktiski nav saņemtas, uzskata prokuratūra.

Abi apsūdzētie savu vainu nolieguši.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.