Kurzemes rajona tiesa 9. novembrī Talsos par velosipēdista nobraukšanu piespriedusi Silardam Z. desmit mēnešu cietumsodu, tiesību atņemšanu uz trijiem gadiem un 10 000 eiro kompensāciju bojāgājušā mātei.

Traģiskais atgadījums notika šī gada 9. janvārī Talsu novada Strazdes pagastā uz Rīgas–Ventspils šosejas plkst. 18.18. Silards vadīja "Volkswagen Passat" un uzbrauca ar viņu vienā virzienā braucošajam 45 gadus vecam vīrietim uz velosipēda. Kā autovadītājs liecinājis policijai, vienkārši nepamanījis velosipēdistu, kurš, visticamāk, bija ceļā uz veikalu. Traģēdija notika 300 metrus no vīrieša mājām.

Kā tiesā liecināja autovadītāja, kas brauca pretim burtiski dažas sekundes pēc negadījuma, viņai nomirkšķinājis ar gaismām pretim braucošais automobilis, un viņa piestājusi ceļa malā, nojaušot, ka noticis kas nelāgs. Izkāpusi un ieraudzījusi uz ceļa gulošu vīrieti. Pienācis arī Silards un teicis, ka uz zemes gulošais cilvēks jāliekot automobilī un jāvedot uz slimnīcu.

"Atbildēju, ka to nedrīkst darīt. Vīrietim bija atklāti kāju lūzumi. Bija pulss. Piezvanīju Neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai. Tā ieteica vīrieti sasegt. Noturējām kādu garāmbraucošo automobili un dabūjām foliju, jo pašiem nebija. 

Velosipēdistam atstarojošā veste bija, bet ļoti netīra, diez ko daudz tā nevarēja atstarot, lukturīti neredzējām. Redzamība bija laba, ceļš tīrīts," tiesā liecināja autovadītāja.

Prokurore Agnese Blase lūdza tiesnesi Ainaru Feldmani noteikt Silardam divu gadu cietumsodu un tiesību atņemšanu uz pieciem gadiem. Barga soda pieprasīšanu A. Blase pamatoja ar to, ka 2017. gadā Silards jau ticis notiesāts par velosipēdistes nobraukšanu ar gada nosacītu cietumsodu, kā arī saņēmis vairākus netipiskus administratīvus sodus, piemēram, par uzbraukšanu ceļa zīmei, par aizbraukšanu no degvielas uzpildes stacijas ar neizņemtu degvielas uzpildes pistoli. "Ļoti neuzmanīgs un pret sevi nekritisks autovadītājs," tiesā teica prokurore.

Silards tiesā izvēlējās neliecināt. Spriedumu var pārsūdzēt, un tiesā viņu neapcietināja.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.