Valdība atbalstījusi naftas produktu drošības rezervju pārvaldības modeļa maiņu, kas paredz noteikt drošības rezervēs nepieciešamo pastāvīgi uzturamo naftas krājumu apjomu.

EM norāda, ka drošības rezervēs pastāvīgi uzturams naftas krājumu apjoms, kas atbilst vismaz dienas vidējā tīrā importa daudzumiem 90 dienu laikā vai arī dienas vidējam iekšzemes patēriņam 61 dienai atkarībā no tā, kurš no abiem daudzumiem ir lielāks. Naftas produktu drošības rezerves tiek veidotas atbilstoši Eiropas Padomes direktīvai, ar ko dalībvalstīm tiek uzlikts pienākums uzturēt jēlnaftas vai naftas produktu obligātas rezerves.

Plānotās kopējās drošības rezervju izmaksas 2024. gadam ir 119 miljonu eiro apmērā. Naftas produktu drošības rezervju iegādes modeļa maiņa ļaus desmit gados ietaupīt 877 miljonus eiro, izteicies ekonomikas ministrs Viktors Valainis. Valsts naftas produktu drošības rezerves paredzēts 100% apjomā uzglabāt Latvijas teritorijā, maksimāli diversificējot gan uzglabātājus, gan vietas.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.