Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis un Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) uzņēmējs un nekustamo īpašumu attīstītāja kompānijas "Eagle Hills" vadītājs Mohameds Ali Alabbars 10. janvārī parakstīja sadarbības memorandu par Andrejsalas apkaimes teritorijas attīstību.

Rīgas dome informē, ka 15 gadu laikā attīstības projektos plānots ieguldīt vairāk nekā trīs miljardus eiro.

Andrejsalas teritorijas projekta attīstītāja, ar ekspolitiķa Andra Šķēles un Saeimas deputāta Aināra Šlesera ģimenēm saistītā SIA "Riga Port City" komunikācijas un projektu direktors Juris Pētersons pastāstīja aģentūrai LETA, ka "Riga Port City" teritoriju attīstītājs ir piesaistījis stratēģisko investoru "Eagle Hills" ar mērķi nākamajās desmitgadēs attīstīt visu Andrejsalas un Andrejostas teritoriju.

Investors tiek piesaistīts kā stratēģiskais partneris, "Eagle Hills" un Latvijas pusei turpmāk attīstot projektu kopīgiem spēkiem. Pie konkrētas partnerības juridiskās formas patlaban vēl tiek strādāts, teica Pētersons.

Projektā šobrīd notiek pirmo objektu projektēšana, kā arī darbs pie ielu tīkla un infrastruktūras, kuras būvniecības sākšana plānota jau šogad. 

Teritorijas attīstībai ieejot aktīvajā fāzē, par projekta attīstību turpmāk "Riga Port City" sniegs regulāru informāciju, piebilda Pētersons.

Ali Alabbars, pamatojot savu izvēli un mērķi ieguldīt investīcijas, skaidro, ka Rīga ir pelnījusi patiesi izcilu ūdensmalu kā Kopenhāgenā vai Hamburgā. Viņš Rīgu dēvē par ziemeļu metropoli, kas atrodas upes un jūras krastā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.