Janvārī sākusies gadskārtējā akcija "Neapēd zemeslodi", kuras dalībnieki apņemas samazināt gaļas un citu dzīvnieku valsts produktu patēriņu uzturā un aizstāj tos ar augu valsts ēdieniem. Akcijas rīkotāji katru dienu e-pastā sūta receptes katrai ēdienreizei, padomus. Izaicinājumu "Neapēd zemeslodi" organizē biedrība "Dzīvnieku brīvība".

Akcijas dalībniekiem sūtītajās ziņās biedrība citstarp raksta: "Pagājušā gada dalībnieki janvārī kopā aiztaupīja tik daudz CO2 izmešu, cik rastos, ar vieglo automašīnu aizbraucot no Rīgas līdz Dienvidāfrikas galvaspilsētai Keiptaunai un atpakaļ 39 reizes! Un tas viss, pateicoties nelielām izmaiņām ikdienas ēdienkartē!" 

Tomēr skeptiķi, aplūkojuši piesūtītās receptes, aizrāda, ka daudzi ieteiktie augu valsts produkti ir no ārvalstīm, tādējādi to transportēšana un arī industriālā audzēšana tāpat rada lielu ietekmi uz vidi. Piemēram, kāda sociālo tīklu lietotāja raksta: "Intereses pēc pieteicos "Neapēd zemeslodi" e-pastiem, pirmajā dienā receptes ar kokosriekstu eļļu, kļavu sīrupu, banāniem, mandeļu sviestu, turku zirņiem, sojas mērci, hoisinmērci, rīsu etiķi, čili pārslām, kukurūzas cieti, Indijas riekstiem utt. Ceļojums apkārt zemeslodei..."

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.