Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs otrdien, 8. augustā, apmeklēja Latvijas austrumu robežu. Pēc tam medijiem viņš izteica viedokli, ka ir "nepiedodami lēna vilcināšanās ar mūsu valsts austrumu robežas izbūvi" un "ja mēs tā turpināsim, [..] austrumu robežas izbūve nenotiks tuvākajā laikā".

Reklāma

Uz robežas ar Krieviju infrastruktūra izbūvēta 230 kilometru garumā, no tiem 95 kilometri ir žogs, bet žogs vēl jāizbūvē 53 kilometru garumā. Situācija uz Baltkrievijas robežas ir nedaudz labāka, infrastruktūra sakārtota un žogs tiek būvēts, kopumā plāno izbūvēt 173 kilometrus, žoga pirmo kārtu aptuveni 85 kilometru garumā plānots pabeigt līdz 2023. gada rudenim, bet pilnībā žogu plāno pabeigt līdz 2024. gada rudenim, ziņo "lsm.lv". "Diemžēl esam aizkontrolējušies tik tālu, ka visi darbi tika apturēti, visi tagad baidās no kriminālprocesiem kriminālprocesu galā, tas tomēr ir faktors, par kuru ir jārunā," sacīja prezidents.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.