Partiju apvienība "Attīstībai/Par" nomainījusi nosaukumu uz "PLI". Jaunais nosaukums apzīmējot apvienību veidojošo partiju pirmos burtus – "Par", "Latvijas attīstībai" un "Izaugsme". Ar nosaukuma maiņu tiekot iedzīvināts jau decembrī pieņemtais lēmums, ka turpmāk katra no apvienības partijām strādās patstāvīgi.

Reklāma

"PLI" valdes loceklis, "Izaugsmes" priekšsēdētājs Juris Žilko atbildējis apstiprinoši uz aģentūras LETA jautājumu, vai partiju apvienība turpina pastāvēt, ņemot vērā no valsts pienākošos finansējumu.

2022. gada 14. Saeimas vēlēšanās "Attīstībai/Par" saņēma nepilnu 5% atbalstu – tai līdz iekļūšanai šajā sasaukumā pietrūka tikai 250 balsu. Atbilstoši likumam valsts budžeta finansējumu piešķir politiskajai partijai vai partiju apvienībai, par kuru pēdējās Saeimas vēlēšanās nobalsojuši vairāk nekā 2% vēlētāju – par katru iegūto balsi pēdējās Saeimas vēlēšanās piešķir 0,9% no minimālās mēnešalgas, kā arī piemaksas par katru iegūto balsi pēdējās pašvaldību domes vēlēšanās un Eiropas Parlamenta vēlēšanās. "Attīstībai/Par" šogad no valsts saņems 290 055 eiro.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.