Rīgas domē turpinās tikšanās un sarunas starp potenciālajiem nākamās koalīcijas partneriem. Ziņu lentēs parādās informācija par četru pušu sarunām, trīspusējām un divpusējām sarunām, par topošās koalīcijas memoranda saturu, par katras partijas viedokli par iespējamo vicemēru skaitu, veicamajiem darbiem un citiem jautājumiem.

Reklāma

Iepriekš izskanējis, ka nespēja vienoties par jauna Rīgas domes priekšsēdētāja ievēlēšanu līdz septembra sākumam var novest pie domes atlaišanas un ārkārtas vēlēšanām. Atbilstoši likumam Saeima var atlaist domi, ja divu mēnešu laikā nav ievēlēts jauns mērs. Taču Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece Ilze Oša intervijā Latvijas Radio teikusi, ka divi mēneši nav izšķirošais brīdis, kurā automātiski iestājas sekas par domes atlaišanu. Ja Rīgas mēru nepagūs ievēlēt divu mēnešu laikā, to var izdarīt arī, piemēram, trīs mēnešu laikā. Esot jāskatās vairāki apstākļi, no kuriem pats būtiskākais apstāklis ir, vai dome ir rīcībspējīga – spēj pieņemt lēmumus, izpildīt paredzētos darbus.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.