Nesenā sarunā ar "Google" bijušo izpilddirektoru Ēriku Šmitu Holivudas aktieris Eštons Kačers pauda savu sajūsmu par to, uz ko spējīgs mākslīgais intelekts.

Reklāma

Kādu laiku pavadījis, pētot programmas "Sora, OpenAI" iespējas, Eštons Kačers nonāca pie slēdziena, ka ir iespējams ģenerēt jebkādu kinomateriālu, kādu vien autors vēlas. "Iespējams radīt savas 10–15 sekundes ilgu materiālu, kas izskatās pavisam īsts. Tas vēl jo­projām pieļauj kļūdas, tas vēl ne līdz galam saprot fiziku... Taču tajā ir materiāls, ko, es teiktu, varētu izmantot lielajās kinofilmās vai televīzijas pro­grammās."

Runājot par nākotni, Kačers arī norādījis, ka šādu programmu izmantošana, visticamāk, tiks izmantota salīdzinoši mazo izmaksu dēļ, taču, tehnoloģijām ielaužoties kinoindustrijā, pamatīgi zaudēs kreativitāte. Piemēram, lai filmētu tāpat kā iepriekš, tas izmaksā tūkstošiem dolāru, turklāt, ja aktierim jānolec no ēkas jumta, jāalgo arī kaskadieris. Nu to visu paveiks mākslīgais intelekts. Tāpat šim intelektam var iedot scenāriju un komandu, kas to pārvērtīs par videomateriālu, un tā vietā, lai skatītos filmu, ko uzņēmis kāds režisors, šīs pro­grammas lietotājs varēs izveidot pats savu filmu.

Kačera saulainās nākotnes vīzijas ne viens vien pamatoti apstrīdējis, norādot, ka cilvēka faktoram vienmēr jābūt svarīgākam par tehnoloģijām, un starp asprātīgākajiem komentāriem jāmin ieraksts, kurā iesaka jaunradīt jaunu Eštonu Kačeru.

Darbdienās TV3, "Divarpus vīru 2"

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.