Tieši pirms gada 16. maijā dienas gaismu ieraudzīja jauns tiešsaistes medijs LASI.LV. Tas bija drosmīgs solis jau tā gana blīvajā Latvijas digitālo mediju informācijas telpā, ienākt ar jaunu piedāvājumu, ar jaunu zīmolu. Taču, kā vēsta mums labi zināms teiciens, kas neriskē, tas nevinnē!

Ar katru mēnesi portāls pilnveidots gan saturiski, gan tehniski, iemantojot jūsu, lasītāji, uzticību, un, kā rāda pēdējo 30 dienu Google Analytics dati, tad esam jau sasnieguši 200 tūkstošu mēnesī unikālo lietotāju atzīmi. Paldies jums!

Pakāpeniski aug arī mūsu digitālo abonentu skaits, izvēloties kādu no trim abonementiem. Populārākie produkti ir divi – pastāvīgais un 50 rakstu abonements. Tā ir unikāla iespēja noteiktā laika periodā lasīt (vai klausīties audioformātā) tikai tos 50 maksas rakstus, ko katrs pats atlasījis.

Tātad reģistrējies, izvēlies produktu 50 rakstu abonements un trīs mēnešus vari ik pa laikam izlasīt kādu augstvērtīgu materiālu, turklāt, periodam beidzoties, nekādu finansiālu saistību.

Mēs gan ceram, ka novērtēsi mūsu saturu un pēc tam kļūsi par portāla medija abonentu. 

Aicinu gan lojālos, gan jaunos portāla lasītājus pierakstīties arī redakcijas vēstkopai – regulāram iknedēļas apkopojumam par interesantāko, svarīgāko un noderīgāko LASI.LV saturu. Apsolu, ka pārāk bieži jūsu e-pasta kastīti nepārpildīsim.

Paldies par uzticību, paldies par atbalstu! Liels paldies arī portāla komandai, kas ik dienu čakli strādā, lai jauns saturs LASI.LV būtu lasāms un klausāms gan katru darbdienu, gan brīvdienu, gan svētku dienu.

Soļojam iekšā otrajā gadā ar jaunu enerģiju un jaunām idejām!

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?
Artis Eduards Ķekars.

Artis Eduards Ķekars, LASI.LV sociālo mediju redaktors: Esam no sirds pateicīgi par to, ka gada laikā "Lasi.lv" kļuvis par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu jau vairākiem tūkstošiem lasītāju. 

Prieks apzināties, ka joprojām novērojama neviltota cilvēku interese par saturu, kas nav tikai pliekans pēdējo notikumu atstāstījums 

vai kārtējais ar provokatīvu virsrakstu izdaiļotais slavenību skandāls. Gribu pateikt lielu paldies arī mūsu profesionālajiem redakciju žurnālistiem, kuri ik dienas strādā pie tā, lai lasītājus nodrošinātu ar praktisku, noderīgu un tiešām interesantu saturu! Esmu pārliecināts, ka laikā, kad lasītāji ar sociālo tīklu līdzdalību no visām pusēm tiek līdz ūkai apmētāti ar visdažādākā veida informāciju, klusi, taču stabili augošā tendence patērēt saturu, kas aicina domāt, spriest un arī darīt pašiem, kļūs tikai spēcīgāka.

Ingrīda Harčenoka.

Ingrīda Harčenoka, redaktore: Pirmais tiešsaistes medija LASI.LV gads bijis ļoti piesātināts un paskrējis zibenīgi. Tas, ko gaidīju no jaunā portāla – kvalitatīvu, analītisku, objektīvu un ne dzeltenu saturu, ir pilnībā attaisnojies. Un kā gan citādi, jo uzņēmumā "Latvijas Mediji", kas izdod "Latvijas Avīzi", žurnālus "Mājas Viesis", "Praktiskais Latvietis" un daudzus citus izdevumus, šobrīd strādā labākie Latvijas rakstošie žurnālisti, attiecīgi 

portāla LASI.LV satura kvalitāte ir ļoti augsta un arī ziņu temps tur līdzi straujajam politisko un ekonomisko notikumu virpulim. 

Priecājos, ka šā gada laikā esam ieguvuši savu uzticamo lasītāju loku, kas nu jau mērāms pārsimts tūkstošos. Tāpat izkristalizējas arī atsevišķas satura nišas, kur veidojamies par pilnīgāko un daudzveidīgāko satura piedāvātāju, piemēram, praktisko padomu, dārzkopības, vēstures, kā arī politikas jomā. Galvenais secinājums – kopīgiem spēkiem ir izdevies uzlikt uz sliedēm un veiksmīgi palaist LASI.LV vilcienu, un atliek tikai novēlēt mums visiem – žurnālistiem, redaktoriem, visai portāla komandai – veiksmīgu turpmāko skrējienu!

Zanda Birze.

Zanda Birze, redaktore: Pirmā zināmā grāmata latviešu valodā esot izdota 1525. gadā. Tātad – nākamgad latviešu grāmatas svinēs 500 gadu jubileju! 1817. gadā aizsākās dzimtbūšanas atcelšana Latvijā. Cilvēki kļuva izglītotāki, arvien vairāk ļaužu apguva lasītprasmi, un jau 1822. gadā Jelgavā iznāk pirmā avīze latviešu valodā. Mana dzīve vienmēr ir bijusi cieši saistīta ar drukāto vārdu – sākumā pastarpināti caur tēti, bet kopš skolas beigšanas jau pašai uzsākot darba gaitas avīzes redakcijā. Un nu jau gadu arī portālā LASI.LV, paralēli dzīvojot divās pasaulēs – drukātajā un virtuālajā. 

Dzīvojam laikmeta griežos. Strauji attīstās tehnoloģijas, un drukāto vārdu nomaina virtuālais.

Runā, ka avīzes drīz vairs nebūšot, jo cilvēki tās vairs nelasot. Bet varbūt tāpēc nelasa, ka preses izdevumi vienkārši viņiem nav pieejami?

Laukos tiek slēgtas pasta nodaļas, skolas, bibliotēkas! Runā, ka jaunieši drukātos izdevumus nelasot, visu vajadzīgo informāciju atrodot internetā. Bet vai jaunieši vispār māk latviski lasīt? Arvien vairāk jauno cilvēku latviešu valodā nemāk ne lasīt, ne rakstīt, ne domāt, ne runāt. Mani nesatrauc krievu pensionārs, kurš latviešu valodu nav iemācījies – ja jau šo jautājumu, dzīvojot brīvā valstī, nerisinājām pirms gadiem trīsdesmit, tad, vēl nedaudz pagaidot, problēma atrisi­nāsies pati no sevis. Bet latviešu jaunieši, kuri angļu valodu zina labāk par dzimto, kuri domā angliski, lasa angliski, un savas domas tulko no angļu valodas, liek zvanīt trauksmes zvanus. Vai jauniešiem var ko pār­mest? Nē! Bet izglītības sistēmai un audzināšanai gan! Krievu valoda tagad sliktā, to lietot nav vēlams, bet kāpēc angļu valodai gadu gadiem dotas tādas privilēģijas? Vai esam aizmirsuši, ka valsts valoda mums ir latviešu?

Portālam gadiņš... Gribētos novēlēt ilgu un bagātu mūžu un daudz lasītāju... Pacīnīsimies par savu valodu!

LASI.LV

Par tev svarīgo un noderīgo.

Mūsu tiešsaistes mediju veido profesionālu, pieredzējušu un uzticamu žurnālistu komanda, kas jau daudzus gadus rada mediju uzņēmuma Latvijas Mediji kvalitatīvo drukāto izdevumu saturu lielākajā dienas laikrakstā Latvijas Avīze, žurnālos un grāmatās. Lasi.lv atradīsiet gan plašāko informāciju dažādām interesēm un vaļaspriekiem, gan žurnālistu un nozaru ekspertu viedokļus un komentārus, kā arī aktualitātes Latvijas un pasaules politiskajā, sabiedriskajā un ekonomiskajā dzīvē.

Lasi.lv