Kremļa propagandas kanāla RT raidījumu vadītājs Antons Krasovskis (attēlā) nesen tiešajā ēterā aicināja slīcināt un dedzināt ukraiņu bērnus.

Reklāma

Lai gan aicinājumi iznīcināt ukraiņus Krievijas medijos un sociālajos tīklos nav nekas jauns, turklāt karā Ukrainā gājuši bojā un ievanoti jau vairāki simti bērnu, šoreiz šis paziņojums arī Maskavā izraisīja nelielu skandālu. Krasovska gadījums ir interesants ar to, ka par zvērīgs putinists izrādījies cilvēks, kas iepriekš pozicionējies kā liberālis un LGBT Aktīvists, pat bijis Rietumu mediju varonis.

Kā podkāsta “Atmaskots” sarunā ar žurnālistu Māri Antoneviču norāda politologs, bloga “Latvijas drošība” veidotājs Andis Kudors – lai gan Rietumos nereti aplami tiek vilkta vienādības zīme starp Putina ideoloģiju un konservatīvismu, patiesībā tam ir maz saistības. Putins tikpat veikli var izmantot arī liberālo dienaskārtību, ja tā būs noderīga viņa izvirzītajam mērķim.

Šajā epizodē arī par to, kā Kremļa propaganda spēs “sagremot” Hersonas zaudēšanu, par kuru Putins iepriekš paziņojis, ka tā ir Krievijas daļa “uz mūžiem”.

 

Atmaskots 2022

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild "Latvijas Avīze".