Emisijas kvotu izsolīšanas finanšu instrumenta ietvaros pašvaldībām un to iestādēm, kā arī pašvaldību kapitālsabiedrībām būs iespēja ieviest viedās pilsētvides tehnoloģijas, izmantojot grozījumus projektu konkursā "Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana ar viedajām pilsētvides tehnoloģijām".

Viedās pilsētvides tehnoloģijas ļauj samazināt tarifus, emisijas, veicināt atjaunīgās enerģijas izmantošanu un paaugstināt energoefektivitāti. Šādu projektu konkursa pirmā atlases kārta noslēdzās 2018. gadā, kopā īstenojot 15 dažādus projektus visā Latvijā ar kopējo atbalsta summu 6,18 milj. eiro. 

Projekti tika īstenoti Daugavpilī, Gulbenē, Jelgavā, Ludzā, Līvānos, Lielvārdē, Ogrē, Liepājā, Valkā, Valmierā, Rēzeknē un citviet. Tagad izsludināta šī projektu konkursa otrā kārta. Arī tās ietvaros paredzamais finansējums projektu īstenošanai būs seši milj. eiro. Konkursa otrās kārtas ietvaros tiks atbalstīta viedo pilsētvides tehnoloģiju iegāde, lai pilsētvidē veicinātu energoefektivitāti, kā arī atjaunīgo energoresursu izmantojošu viedo pilsētvides tehnoloģiju uzstādīšana.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.