Lielākais Baltijā olu un olu produktu ražotājs “Balticovo” sadarbībā ar dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatoru Latvijā AS “Conexus Baltic Grid” un dabasgāzes sadales sistēmas operatoru “GASO” ir izveidojis Latvijā ko līdz šim nebijušu. Kas tas ir un kā tas ietekmē mūsu dzīvi un mājsaimniecības, par to plašāk stāsta “360TV ZIŅneši”.

Alternatīvo enerģijas avotu jomā kaimiņi mums ir priekšā un Igaunijā ir ieplānos, ka līdz 2030. gadam visas biogāzes stacijas sāk ražot biometānu – tik ļoti perspektīvo atjaunojamo energoresursu. Pie mums šis process ir daudz gausāks, bet prieks, ka ledus vismaz ir iekustējies, un ka no ”Balticovo” paspārnē esošās rūpnīcas “Bovogas” tur ražotais biometāns tiek ievadīts valsts centrālajā dabasgāzes tīklā. Tas ir liels progress.

Šajās būvēs olu ražotāja “Balticovo” vistu kūtsmēsli tiek pārstrādāti biometānā, kas pievienots lielajam centrālajam gāzes vadam un pa to nokļūst mūsu mājsaimniecības, mūsu gāzes plītīs un mūsu apkures sistēmā. 

Lai saražotu biometānu, tiek izmantoti kūtsmēsli, ko sagādā 4 miljoni “Balticovo” vistu. 

Gada laikā tās rada 80 tūkstošus tonnas kūtsmēslu. “Balticovo” ir pirmais uzņēmums Baltijā, kas kā izejvielu izmanto vistu kūtsmēslus, un rūpnīcā “Bovogas” ražo biogāzi, tad biometānu.

Pie mums tam nepieciešami lieli finansiāli ieguldījumi. “Balticovo” biometāna un sašķidrinātā oglekļa dioksīda rūpnīcas izbūvē investējis desmit miljonus eiro, taču plāno drīzā laikā tos atpelnīt.

Plašāk skaties video:

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.