Korporācijas AGCO radītās 'Sunflower Till Control' sistēmas uzdevums ir nodrošināt augsnes apstrādes precizitāti un atvieglot operatora darbu, kontrolējot apstrādes dziļumu un citus parametrus tieši no traktora kabīnes.

Ar Sunflower zīmolu korporācija AGCO īsteno sējas un augsnes apstrādes aprīkojuma izstrādi un ražošanu, tostarp aprīkotu ar jauno Till Control sistēmu. Till Control tehnoloģija garantē vienmērīgu augsnes apstrādi visā laukā. Tas ļauj panākt viendabīgu izsēju un tādējādi arī maksimālu kultūru dīgšanu, kam sekotu laba ražība.

AGCO speciālisti sava produkta nozīmību skaidro šādi: "Augsnes stāvoklis, tips un rugāju palieku daudzums var ievērojami atšķirties pat viena lauka dažādos nogabalos, un tas ietekmē augsnes apstrādes kvalitāti un tās sagatavošanu sējai. Nevienmērīga augsnes apstrāde var negatīvi ietekmēt atsevišķu sēklu izdalīšanu, nepieciešamā izsējas soļa un dziļuma ievērošanu, kā arī kultūras dīgšanu un tādējādi – arī ražību."

Pateicoties Till Control sistēmai, operators var sekot līdzi augsnes apstrādes agregātu darba parametriem un ieviest nepieciešamās korekcijas. 

Kabīne aprīkota ar ērtu sensordispleju, ar kura palīdzību agregāta darbu var pieregulēt atbilstoši mainīgajiem apstākļiem uz lauka, panākot viendabīgu augsnes sagatavošanu sējai. 

Sistēma atbrīvo operatoru no nepieciešamības manuāli regulēt aprīkojuma parametrus un ievērojami ietaupa laiku.

Till Control sistēma ir salāgojama ar trim Massey Ferguson aprīkojuma variantiem.

Rotorecēšas MF6830 nodrošina liela ātruma augsnes apstrādi un vienmērīgu rugāju atlieku sadalījumu. Sistēma Till Control savukārt palīdz uzturēt optimālu hidrauliskā aprīkojuma regulējumu reālā laika režīmā neatkarīgi no traktora kustības ātruma un nodrošināt augsnes viendabīgu sagatavošanu sējai.

Disku ecēšām MF1436 un vertikālās augsnes apstrādes kultivatoriem MF6631 sistēma Till Control ļauj izsekot un regulēt rāmja un hidropievada pacēluma garenstāvokli. Līdz ar apstrādes dziļuma kontroli tiek nodrošināta arī sānu sekciju un pacēluma pamatcilindru darba sinhronizācija.

Till Control sistēmā ielādējamās informācijas par visu trīs minēto MF variantu darbu formāts ir salāgojams ar traktora ISO standarta termināļiem.

"Agro Tops" decembra numurā lasi:

 • Kā lauksaimnieki vērtē 2023. gada izaicinājumus
 • Graudaugu un rapšu aizvadītās sezonas slimību TOPS
 • Zaļmēslojuma efektivitāte bioloģiskajā lauksaimniecībā
 • Lielākie bioloģiski vērtīgo zālāju audzētāji
 • Organiskās augsnes klimata politikas mērķu sasniegšanā
 • Kā tiešā sēja ietekmē CO2 emisijas
 • Lielāko gaļas liellopu audzētāju TOP 50
 • Cik perspektīva ir briežkopība Latvijā
 • Kā izaudzēt 100 tonnu gurķu no hektāra
 • Kāpēc stiklojas un apsarmo āboli?
 • Somijas pieredze mežu pelnošanā

Žurnālu abonē šeit.

"Agro Tops". 2023. gada decembra numurs.